נערים ג' - דן: קהילתי חולון שבה למסלול הנכון

קבוצת נערים ג' של א.ס מור קהילתי חולון, שאחרי פתיחת עונה רעה הצליחה לצבור שני ניצחונות רצופים - שלאחריהם הגיעו שלושה הפסדים, חזרה ביום שלישי האחרון למסלול הניצחונות עם 1:2 לאחר מהפך על קבוצת "צו פיוס" של מכבי עמישב פ"ת. ויקטור תשובה, מאמנה של הקבוצה, משתף בתהליכים שעוברת הקבוצה תחת הדרכתו.
פורסם ב: 08/03/2018 16:18:51

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

אחד מהסיפורים היפים של התקופה האחרונה הוא שינוי המומנטום בקבוצת נערים ג' של א.ס מור קהילתי חולון, שפתחה את העונה עם תשעה הפסדים רצופים, ובתקופה של קצת יותר מחודש - מאז תפס פיקוד על הקבוצה המאמן ויקטור תשובה הקבוצה עלתה על המסלול הנכון עם שני ניצחונות רצופים - 1:4 במשחק החוץ מול הפועל נחלת יהודה/ראשל"צ ו- 1:3 על בית"ר ר"ג צפון, אלא שלאחריהם הגיעו שלושה הפסדים לא נעימים. ביום שלישי האחרון זכתה חזרה הקבוצה למסלול הניצחונות, אחרי שהפכה פיגור 1:0 במשחק הביתי מול קבוצת "צו פיוס" של מכבי עמישב פ"ת - שצעדה ביתרון 0:1 בדקה ה-20, לניצחון 1:2 - בזכות שערים שכבשו אסף מיסק [שהוקפץ מקבוצת ילדים א'] בדקה ה-50 ושער מהפך של שקד בוכניק בדקה ה-70.

ויקטור תשובה,  שידוע לרבים כאוהד ספורט צבעוני של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א וקבוצת הכדורסל של הפועל חולון, הוא המאמן שמוביל את הקבוצה בתקופה האחרונה להתאוששות המרשימה. תשובה עבד בעונות האחרונות כמאמן שוערים בצפרירים חולון וכמאמן כושר ועוזר מאמן מאמן במספר מועדונים - ובהם הפועל ראשל"צ, בני יהודה ת"א, מכבי בת ים וקבוצת הבוגרים של מ.כ ירמיהו חולון, וכעת הוא עושה חיל עם הקבוצה שמתאמנת בדרום חולון באזור שהוא כור מחצבתו. תשובה משתף בתהליכים שעוברת הקבוצה:  "חזרתי חזרה למחלקת נוער בעיר חולון לאמן אחרי כמה שנים. הגעתי לקבוצה לפני חודש וחצי עם מאזן של אפס נקודות בטבלה, אני שמח שהצלחתי להוביל את הקבוצה להמשך טוב יותר. הדבר הכי חשוב הוא שיש לשחקנים שמחת חיים, הם נהנים להגיע ללמוד. הבאתי איתי  קודים של ערכים, משמעת חינוך אחד לשני - בנוסף למשמעת עצמית, רצינות התמדה מחוייבות והשקעה. חשוב לציין שיש כאן 80% משחקני הסגל, שזו פעם ראשונה שלהם במסגרת הזו, וזה בעייה גדולה מאחר ויש פערים עצומים בגלל שלא שיחקו מגיל צעיר. לרובם יש מחסור ביסודות בסיסיים, ואני בגיל הזה עובד איתם על עמידה נכונה על המגרש, הנעת כדור, משמעת טקטית, כושר גופני. כל הדברים האלו חסרים להם ובגיל הזה ובשלב הזה זה אתגר גדול ללמד אותם".

תשובה אינו נח על זרי הדפנה, בעקבות הניצחונות: "אמנם זו קבוצה קהילתית, אבל יש פערים גדולים מקבוצות אחרות ואני לא מוכן להשלים עם זה. אני נותן להם את ההרגשה והתחושה שהם קבוצה רגילה לכל דבר וזה משמח אותי. במשחק האחרון ניצחנו קבוצה שממוקמת באמצע הטבלה. חשוב לציין שיש לקבוצה שלי אופי של ווינרים, כל 3 הניצחונות שלי איתם פיגרנו 0:1 וחזרנו כמו גדולים. יש לנו עוד הרבה עבודה, כדי שהעונה הזו תלך לכיוון הנכון. המשכיות היא שם המשחק".