ילדי אופקים הותקפו באבנים, עונש קל ליריבה

ביום ראשון האחרון קבוצת ילדים א' של מ.כ אופקים התארחה אצל הפועל ערערה בנגב. למרות המהלומות הקשות שספגו כמה משחקני הקבוצה - שהותקפו באבנים וגרמו לפציעתם, בית הדין של ההתאחדות לכדורגל הסתפק בקנס של 2,000 שקלים והרחקה מארבעה משחקים של שחקן אחד.
פורסם ב: 08/03/2018 17:33:43

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
סיוע להכנת הכתבה: אתר ההתאחדות לכדורגל

סוגיית הענישה המרתיעה עולה כמעט מדי שבוע בדיונים של מצב האלימות במגרשי הכדורגל בישראל. בתחילת השבוע נדהמתי כשהתוודעתי לאירועי האלימות החמורים והקשים להם נפלו קורבנות כדורגלני קבוצת ילדים א' של מ.כ אופקים - לאחר משחק החוץ מול הפועל ערערה בנגב - שנערך במגרש בירוחם. כשראיתי את התמונות ואת דו"ח השופט תיארתי לעצמי שבית הדין של ההתאחדות לכדורגל יטיל עונשים כבדים על ערערה, אך כפי שקרה בלא מעט מקרים מהעבר - שוב בית הדין של ההתאחדות החליט על ענישה שלדעת רבים היא קלה ולא מרתיעה.

נתחיל עם דו"ח השופט: "בתום המשחק, לאחר שהשחקנים ניגשו אל הספסלים[שימש אותם במקום חדר הלבשה לפי בקשתם], הלכתי לחדר ההלבשה. לאחר כ-5 דקות בחדר ההלבשה שמעתי צעקות מבחוץ והבנתי שאירוע חריג מתרחש. לצערי, צדקתי וראיתי כי שחקני הקבוצה הביתית רוגמים את הקבוצה האורחת באבנים גדולות במיוחד, כל זאת סמוך לשער היציאה מהמגרש. בתגובה לכך ברחו שחקני הקבוצה האורחת, למעט השוער שהגן על עצמו ולמעט מאמן הקבוצה ומנהל הקבוצה שחצצו בגופם את רגימת האבנים. בנוסף לכך,  מס' 10 של הקבוצה הביתית עקר את דגל הקרן וניסה לתקוף את שחקני הקבוצה האורחת ואת שוערם בפרט. אציין שוב, כי שחקני אופקים ברחו למעט השוער. בזמן הבריחה ניסו שחקני אופקים למצוא חפצים על מנת להגן על עצמם, אך לא נתקלתי בתגובה אלימה בחזרה מצד הקבוצה האורחת. לצערי, עיניי לא הצליחו לתפוס את כל המהומה והתוקפים, אך הצלחתי להבחין במס' 10, שעקר את דגל הקרן וניסה לתקוף ואף תקף, מס' 11 רגם באבנים ובאבנים גדולות במיוחד וכך גם עשה מס' 8. כל אלה כאמור תוקפים והינם מתשייכים לקבוצה הביתית. בנוסף, לאמור לעיל, אציין כי כל אנשי הצוות מ-2 הקבוצות ניסו למנוע את המהומה הגדולה, באם לא היו עושים כן סבור אני כי המהומה הייתה מסתיימת באסון".

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל פקס קנס על סך 2,000 שקלים לערערה, בנוסף להרחקה של שחקן אחד. מדוע לא להרחיק לצמיתות את כל השחקנים שנכתבו בדו"ח? מדוע לא להעניש בקנס של 5 ספרות את המועדון? מדוע לא לסגור את הקבוצה - כפי שקרה לפני שנתיים עם קבוצת נערים ב' של הכח עמידר - ששילמה מחיר יקר, בגלל אוהד שהכה שופט ופעילותה הופסקה מספר לא מועט של מחזורים לפני תום העונה?. יש הרבה שאלות שאפשר לשאול, כבר נמאס לדוש בסוגיות הללו. עונשים כאלה לא רק שלא מרתיעים - הם גורמים להישנות מקרים כאלה. אם בהתאחדות לכדורגל באמת חפצים בכדורגל פחות אלים ויותר ספורטיבי הגיע הזמן לענישה מרתיעה !!! קנסות גבוהים למועדונים שקבוצותיהם מעורבים באירועי אלימות, הרחקות לצמיתות של שחקנים אלימים, הרחקות לצמיתות של אנשי ניהול ואנשי מקצוע - שנותנים ידם לתופעות של זיופי שחקנים ותופעות שמלבות יצרים ואלימות. רק בדרך הזו נוכל להפחית תופעות מכוערות של אלימות במגרשים.