נערים א': מכבי חיפה "יואל" הביסו את הפועל חיפה 0:3 בדרך לאליפות

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 20/04/2009 10:39:05

מאת יצחק הברמן.    צילום ג'ו הירש

באדיבות : http://maccabi-haifafc.walla.co.il

 

זה אמור היה להיות "משחק העונה" שבו תיקבע אלופת נערים א'. מקום ראשון מול מקום שני. ניצחון "אדום" בקצף והליגה נפתחת.

אלא שבמכבי חיפה לא לקחו סיכונים מיותרים ותוך תצוגת כדורגל מוחצת הביסו את היריבה העירונית, הפועל חיפה 0:3 וסילקו אותה סופית ממחשבות על התואר.

ארבע המחזורים לסיום, מכבי "יואל" חיפה התנחלה חזק בפסגה ורק נס ימנע ממנה לזכות באליפות. למכבים 52 נקודות, עשר יותר מהפועל חיפה ובמקום השלישי, עירוני קריית שמונה עם 41 ומשחק חסר. הצפוניים אמורים להתארח ב"קצף" בעוד שני מחזורים, מה שעשוי להיות משחק ההכתרה.

לרגע לא היה ספק מי הקבוצה הטובה בליגה בכלל ובמשחק בפרט. חיפה של המחצית הראשונה שיחקה בצורה מסודרת ואחראית, הניעה את הכדור והביכה פעם אחר פעם את הגנת האורחים החלשה.

בדקה ה- 15 שער ראשון. טאלב טואטחה הוכשל באגף השמאלי, עשרים מטרים אלכסונית, ערן רוזנבאום לא התחשב בחומה שהוצבה מולו, עקף אותה בבעיטה לפינה השמאלית הקרובה והכניע את ניב אנטמן שלא זז- 0:1 למכבי.

במחצית השנייה, מכבי חיפה הרשתה לעצמה לוותר מעט על תבנית המשחק, עברה להפעלת האגפים ובראשותו של הקשר המצוין, גבריאל גרינר הוסיפה צמד שערים.

מחמיד קאסם בורח ממגן הפועל בדרך לאליפות. צילום: ג'ו הירש
גרינר (54) חטף כדור במרכז המגרש, מסר לשאדי שעבאן שהריץ את זידאן עמאר בכדור עומק לאגף הימני, השוער יצא מולו והחלוץ הנמצא בכושר מצוין ומבקיע זו השבת הרביעית ברציפות גלגל לפינה הימנית הרחוקה- 0:2 למכבי.

המסמר האחרון בארון האדום ננעץ בדקה ה- 61 ושוב גרינר החל במהלך. הוא הרחיק כדור סמוך לרחבת שערו, עמאר קלט את הכדור ושעט לעברו של שוער הפועל שנאלץ להוציא כדור שלישי מרשתו- 0:3 מוחץ שהכתובת עליו ברורה.

הרכב ה"ירוקים" אותם מאמן גילי לבנדה (מנהל: מנשה זלמן): רם שטראוס, דניאל אוליאל, אור לגריסי, אביב מלכה, טאלב טואטחה, גבריאל גרינר, ערן רוזנבאום, שאדי שעבאן( תומר רפאלוב/ 75), עלי עדאווי (אלמוג דהן/ 62), מחמיד קאסם (ינאל שווג/71), זידאן עמאר.