מלכין הכריע את דרבי הנערים בצמד לרשת ה"אדומים"- 0:2

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 05/09/2009 17:47:55

באדיבות : http://maccabi-haifafc.walla.co.il
מאת : יצחק הברמן         צילום : ג'ו הירש

החלוץ החיפני הבקיע שני שערים לרשת הפועל חיפה שנכנעה לקטר החיפני ביום בינוני * לחיפה 12 נקודות מושלמות מארבעה משחקים והיא ממשיכה להוליך את הטבלה.

" לא לעמוד, הפועל" צעקה אמא של אחד משחקני הפועל חיפה לעבר קבוצתה האהודה ובדיעבד ניתן לסכם שקבוצת הנערים ה"אדומה" מילאה עד תום את בקשת האם שודאי שיצאה מתוסכלת מה"דרבי". הם הפסידו בריצה ולא הצליחו לכבוש את שער מכבי בנערים א' זה המשחק החמישי ברציפות...

המוליכה הדורסנית, מכבי "יואל" חיפה (נערים א') הוסיפה למאזנה ניצחון רביעי ברציפות (0:2), שומרת על הפסגה בקנאות ומרחיבה את יתרונה. אחרי שה'אחות הקטנה' מכבי "שמעון" חיפה/ נהלל שמטה נקודות ראשונות (כתבה נפרדת), רק לחיפה ומכבי הרצליה מלוא תריסר הנקודות ומאזן מושלם.

ייאמר מיד. ניצחון ה"ירוקים" של אברהם אבוקרט (מנהל: איציק שוורץ) הושג בעמל רב והבדלי הרמות בין שתי הקבוצות לא הורגשו כלל, לפחות לא במחצית הראשונה בה להפועל היה יתרון מסוים בשליטה בכדור.

הבלם אמרי זייד בדרך לסיכול סכנה לשערו. צילום: ג'ו הירש
וכמו שהאם הנרגשת צעקה, כך בנה וחבריו השקיעו מאמץ גדול בכדי לנצח. לא הצליחו, כי גם ביום בינוני מינוס, מכבי עדיין טכנית וכישרונית יותר והפעם זה הספיק לה לניצחון מתוק.

מאמן הפועל, אבי פרץ (מיוצאי מחלקת הנוער הירוקה) למד היטב את משחקה של אלופת אשתקד והמוליכה הנוכחית. הוא הבין שאם לא יקהה את משחקם של מספר שחקני מפתח במכבי, סופה של קבוצתו יהיה מר כפי שהיה לנצרת-עילית, סכנין ועכו שספגו צרורות שערים בחודש האחרון.

כך לדוגמא אחד הבלמים באדום, מייקל דאוד, נצמד משריקת הפתיחה לסקורר המכבי, הייתם חלבי (7 שערים בשלושה מחזורים) ולא איפשר לו לנוע לרגע. בכדורגל כמעט וכבר לא רואים שמירה אישית כל- כך, בהפועל חששו מחלבי ובצדק, חלוץ מהיר כרוח סערה ודי בחלקיק שנייה כדי ל"אבד" אותו ולספוג.

אריק איטח בדרבי החיפני הראשון שלו. בהמשך נפגע והוחלף. צילום: ג'ו הירש
גם ערן מלכין לא נכנס למשחק כהרגלו, אך הוא לפחות זכה למרחב פעולה ועל כך הפועל שילמה בצמד שערים ובעוד שתי הכנות שלו לשערים שלא נכבשו מעמדות קורצות.

כך נותרו בר אביטן ונירן רוטשטיין במרכז השדה מול קבוצה שהגיעה לתת פייט ולא להגיש את צווארה ליריבה העירונית. במהלך כל המחצית הראשונה, הקבוצה הדומיננטית הייתה דווקא הפועל שלחצה על כל המגרש ולא איפשרה למכבים לפתח את משחקם הרגיל, השוטף והטכני. ככל שמחוגי השעון נעו קדימה, האורחים מקריית חיים שאבו גם ביטחון וראו שהשד הירוק אינו נורא כפי שסיפרו עליו.

המשחק החיפני סבל מחוסר דיוק משווע של כל אגפי הקבוצה, נראה היה שמכבי מחפשת את ההכרעה המהירה והפועל מנסה למנוע ממנה. במחצית הראשונה הצליחה מעל לכל ספק, בשנייה הגנתה נכנעה.

אכרם שריח פורץ לעבר שער האדומים. צילום: ג'ו הירש
הטובים במכבי היו צמד הבלמים אמרי זייד וטל בויס, הקשרים בר אביטן וגל גרינדרפר ומעט פחות מהם נירן רוטשטיין וחמודי כנעאן.

הפועל לחמה על כבודה ועל רצונה למנוע ממכבי לברוח בשלב מוקדם של העונה. התקפתה 'הסבירה' מדוע כבשה עד כה 5 שערים בלבד (לעומת 20 של מכבי) והבולט בשורותיה היה החלוץ שחר הירש, בנו של נתן הירש, חלוץ מכבי לשעבר, שעבר את הכביש לפני שנתיים. בעיטות בודדות שלו בהחלט סיכנו את שערו של רון שושן.

הפתיחה הייתה שייכת לערן מלכין (5) שהחטיא שער בטוח. הייתם חלבי שלח לו כדור נפלא, מלכין נותר בודד מול השוער בנסקי וכל מה שהיה לו לעשות, לחלוף על פניו ולכבוש בקלות. ה"ירוק" התחכם ונבלם בגופו של השוער.

נירן רוטשטיין אינו מוותר ליריבו העירוני על הכדור. צילום: ג'ו הירש
הפועל לא נלחצה, רק לחצה ובדקות 14 ו- 19 הייתה קרובה למסגרת. בראשונה הגבהה משמאל לא נוצלה לבעיטה מאחר והחלוץ איחר להגיע, במקרה השני רון שושן קלט כדור שטוח בבעיטה חופשית.
דקה לאחר מכן, חלבי שיגר בעיטה נייחת אל מתחת למשקוף הפועל ששוערה הדף לקרן ובדקה ה- 20 בנסקי הוכיח שגם הוא לא ייכנע בקלות, כאשר מלכין ירה לפינת שערו וידיו הדפו בזינוק מצוין לקרן.

שחר הירש (27) המתין לכדור מקפץ ושלח בעיטה אדירה שמחקה ליד קורת שער מכבי ואז הגיעה אחת משתי ההחמצות הגדולות של המשחק: מלכין הגביה כדור מימין וחמודי כנעאן (39) נותר מול שער חשוף לחלוטין- ינגח או יבעט ? הקשר בחר באפשרות הגרועה יותר ובעט משני מטרים החוצה !!

שוער מכבי, שושן, קולט כדור מסוכן של הפועל. צילום: ג'ו הירש
מגן מכבי, אריק איטח נאלץ לנטוש את המגרש אחרי שספג מכה בצלעעותיו והתקשה לנשום. בהפועל ביקשו "החטאה" וקיבלו אותה כאשר על סף השריקה למחצית נותר הירש בודד ולא השכיל לנצל את המצב הנוח כשבעט מימין לשמאל- שושן זינק לרוחב השער, הכדור חמק קרוב לקורה.

פתיחת המחצית השנייה מצאה את הפועל מסתערת מחדש על שער מכבי ובדקה ה- 43 רגע של מחלוקת: הגבהה מצד שמאל מצאה את השוער רון שושן שומט כדור, חלוץ הפועל ניצל זאת לכיבוש שער מקרוב ובעוד שחקני הפועל צוהלים, השופט צינן התלהבותם וקבע שנעברה עבירה על השוער ופסל את השער.

במכבי יצאו להתקפה שנראתה לא מסוכנת (45), מלכין שלח בעיטה חדה ושטוחה מטווח 20 מ' שחלפה תחת בטנו של שוער הפועל והכדור פרפר ברשת- 0:1 למכבי.

הדרבי הוכרע. איש משחקני הפועל כבר לא מאיים על ארנון רבינוביץ. צילום: ג'ו הירש
ואם חמודי כנעאן החטיא וחבריו מרטו את שערות ראשם, בדקה ה- 65 החזיקו פעם נוספת את הראש: גל גרינדרפר מסר מצוין לחלבי שמול שער חשוף (דמיינו את המיקום של דבאלישווילי מהבוגרים בשער השלישי מול רעננה) בעט מעל משקוף ומנע מעצמו שער שמיני.

לשחקני הפועל אזל הכוח וגם ההתלהבות כבר לא הייתה בשיאה, למרות זאת שחקן שלה שלח כדור מאיים שחמק ליד קורת שער מכבי.
אכרם שריח, המגן שהחליף את איטח איים מרחוק על שער הפועל (73) ושתי דקות אחר כך, מסירה נהדרת של קשר חדש שהועבר ממכבי "שמעון" חיפה/ נהלל, ירדן שגיב שמצא את מלכין חופשי ואחרי בעיטה לפינה הנגדית גם מאושר- 0:2 למכבי.

הבשורה הגדולה שיצאה ממשחק זה: רוח משחקי ה"דרבי" שבה למגרש, השחקנים שיחקו בהתלהבות ובקשיחות אך מעל לכל בלטה ההגינות.

הרכב מכבי חיפה: רון שושן, אריק איטח (אכרם שריח/35), אמרי זייד, טל בויס, אחמד שעבאן (ארנון רבינוביץ/ 63), בר אביטן, גל גרינדרפר, חמודי כנעאן (ירדן שגיב/ 52), נירן רוטשטיין( עדן עקיבא/ 67), ערן מלכין (אטייאן ג'ובראן/ 75), הייתם חלבי.