נערים א' : הצלחות לקבוצות מכבי חיפה במשחקי הגביע

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 16/11/2009 17:56:05

באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

 

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=3&id=9250

 

מאת : יצחק הברמן

 

שבוע ימים סחבו עימם שחקני מכבי "יואל" חיפה את הפסד הליגה למכבי נתניה (1:0) ששם קץ לשרשרת בת שמונה ניצחונות.
היום שבו לנתניה, הפעם למגרשה של בית"ר טוברוק והכניעו את בעלת הבית ללא תנאי 0:3.

המארחים ביקשו לדחות את המשחק עקב מחלת שלושה משחקניהם, אך גם באנגליה, בה נהוג להתייחס לבקשות כאלה, הפסיקו עם הנוהג. ועוד בגיל נערים. מי יודע, אולי המנהל המקצועי של טוברוק, שלמה שרף חושב שהוא בכלל בלונדון ולא בנתניה.

שרף, שנכח במשחק לא אהב, בלשון המעטה את שראו עיניו. החיפנים, ללא ערן מלכין המורחק ונירן רוטשטיין הפצוע כבר שלושה שבועות, עשו במגרש סופג הנקודות ככל העולה על רוחם. אלמלא ההחטאות הרבות, השער הראשון היה מגיע מוקדם יותר מאשר דקה לסיום המחצית הראשונה: הייתם חלבי פרץ משמאל, העביר כדור רוחב לירדן שגיב שמקרוב קבע 0:1 והוריד את הבית"רים שפופים למחצית.

המחצית השניה הפכה למשחק לפרוטוקול בלבד. חיפה המשיכה לשלוט ולהחטיא, הייתם חלבי נפצע וגם בצליעה היה מסוכן עבור טוברוק שנאלצה לספוג שער שני בדקה ה- 50: חמודי כנעאן הגביה כדור קרן מימין, הכדור נראה פוגע בידו של אחד המגנים, ובעוד שחקני שתי הקבוצות מביעים את דעתם, ארנון רבינוביץ ששיחק הפעם כקשר, הכניס רגל בריאה ומ- 10 מ' שלח בעיטת יעף שנעצרה רק ברשת העליונה- 0:2 לחיפה. רבינוביץ טרם כבש העונה שער בליגה, עשה סיפתח.

הפינאלה הגיעה בדקה ה- 63. אחמד שעבאן מצא את חמודי כנעאן באגף הימני, זה התקדם ועל קו רחבת ה-16 הרים ראש, בעט וקבע 0:3.

בדקה ה- 75 לחיפה הגיע כדור עונשין, אחרי שחלבי פרץ והוכשל על ידי השוער, אבל השופט חייך כאומר: "חבר'ה, בגביע חשוב הניצחון, לא ההפרש". מה שנכון, נכון. קבוצתו של אברהם אבוקרט (מנהל: איציק שוורץ) תופיע בשמינית הגמר בכל מקרה.

הרכב חיפה: רון שושן, אכרם שריח (אריק איטח/73), טל בויס, אמרי זייד, אחמד שעבאן, חמודי כנעאן, גל גרינדרפר (עדן עקיבא/73), בר אביטן, ארנון רבינוביץ (אטיאן ג'ובראן/ 64), ירדן שגיב (בן אז'ובל/ 70), הייתם חלבי (איאב שאמי/76).

"שמעון" לקחו אויר בגביע- ניצחו את נס ציונה 1:3


 

לפעמים טוב שישנה פגרה מהליגה. מכבי "שמעון" חיפה ודאי מצטרפת לברכות לקטוע את משחקי הליגה ולעבור לשחק בגביע מול ס.כ. נס ציונה ממחוז דן (מקום 3) כדי להתאושש קמעא משלושת מחזורי הליגה האחרונים בהם קבוצתו של נזי עודה נוצחה פעמיים, סיימה בתיקו והתרחקה מהפסגה.

דור כוכב שהבקיע עד כה תריסר שערים בליגה, עמד גם היום במוקד המשחק. בדקה ה- 16 העלה את "שמעון" ליתרון, כמאל חביבאללה (51) התכבד בשער ראשון העונה והכפיל את התוצאה.
בדקה ה- 60 האורחים הצליחו לנצל רגע של תרדמה בהגנת העמק וצימקו אך בחלוף שתי דקות הופיע דור כוכב וסגר את המשחק בשער שהקפיץ את קבוצתו לשמינית הגמר.

בתקווה שלא תפגוש את מכבי "יואל" בסיבוב הבא. רק מהסיבה שהשתיים תוכלנה לרוץ קדימה עד שלב גבוה יותר.

הרכב חיפה/נהלל: אחמד עודה, איוב בולוס (גיא רפאלי/47), דניאל שרייר, מוחמד חוג'יראת, כמאל חביבאללה, איימן כתאני (אחמד סלאם/65), דור כוכב, ראכן סעדי (זיו מור יוסף/ 65), מועאד שעבאן, אלעד ינקוביץ (פאדי יונס/ 64), אמיר ארמה (אחמד אבו-שהואן/49).