נערים א' : מכבי "יואל" חיפה ריסקה את מכבי פ"ת 1:5

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 21/12/2009 18:40:04

באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

 

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=3&id=9316

 

מאת : יצחק הברמן

 

שחקני מכבי "יואל" חיפה (נערים א') מאמינים יותר בפתגם "אם אין אני לי, מי לי" מאשר ב"מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים".
אבל כאשר שני אלה נפגשים בצומת דרכים- פעמיים כי טוב. קבוצתו של אברהם אבוקרט (מנהל: איציק שוורץ) יצאה למשחק חוץ קשה ביותר ושבה מפתח תקווה עם ניצחון מוחץ על מכבי המקומית 1:5 ובמקביל, יריבתה מכבי נתניה הובסה בדרבי הנתנייתי 3:0 על ידי בית"ר טוברוק והרחיקה אותה מחיפה.

בתום 11 מחזורים בהם "יואל" צברה עשרה ניצחונות והפסד אחד (למכבי נתניה) יריבותיה זקוקות למשקפת כדי לראותה ראשונה עם 30 נקודות. במקום השני הפועל חיפה (21) כמו למכבי נתניה, רביעית מכבי פתח תקווה (20) ואותו מספר נקודות למכבי "שמעון" חיפה.

שחקני מלאבס ביקשו לנצל את מגרשם הביתי ואת העובדה שהמשחק נערך על דשא סינטטי, כדי לצמצם את הפער מחיפה במטרה להוות להם יריב בהמשך העונה. ל"בומבה בראש" כזאת הם לא ציפו.


חלבי השאיר צמד על אדמת אם המושבות. צילום: ג'ו הירש

שתי דקות לפני הבקעת השער הראשון, הצמד מלכין- חלבי עורר מהומה ברחבת פ"ת. הראשון שלח את חברו שבעט לפינה הרחוקה, השוער המקומי מתח את אבריו ובקצות אצבעותיו הדף לקרן.

שתי דקות בלבד נותר לשוער ליהנות מהמבצע. כי הצמד, הפעם בסדר הפוך, חלבי מוסר ומלכין בבעיטה מתוחכמת מתוך הרחבה שלח לרשת וסיים את הבצורת בת החודש.

חיפה לא נתקלה ביריב עיקש מדי, זה גם הבין שהפער בין שתי הקבוצות גדול מדי והשער השני היה רק שאלה של זמן. ירדן שגיב (37) נאבק עם שחקן פ"ת ליד דגל הקרן, וכששניים רבים תמיד השלישי מרוויח. כך קרה גם הפעם כשנירן רוטשטיין חטף את הכדור משניהם והגביה במדויק למרכז הרחבה שם התעופף אנכית חלבי ונגח בעוצמה פנימה- 0:2 במחצית.

למרות הבדלי הרמות, זיק של תקווה ניצת בשורות פ"ת. שתי דקות בתוך המחצית השנייה, באחת ההתקפות הבודדות נבעט כדור לידו הצמודה של הבלם טל בויס- השופט הורה על הנקודה הלבנה שהפכה לשער מצמק.


צמד בישולים לנירן רוטשטיין. צילום: ג'ו הירש

השער עורר את החיפנים שהבינו כי היריב מצפה למתנות נוספות ובדקה ה- 54 נירן רוטשטיין מצא את חלבי שקבע 1:3. רבע שעה מאוחר יותר (69) בר אביטן התעקש ללחוץ על הבלם של פ"ת, הכדור ניתז לעברו של מלכין שניצל כראוי את ההזדמנות והעלה ל- 1:4.

את הסימפוניה הגמורה של חיפה השלים חמודי כנעאן(77) שקיבל כדור פז מעדן עקיבא ששלח מעבר להגנת היריב והמבצע המשותף לשני המחליפים הניב את החמישי- 1:5 שהוסיף למצב הרוח ערב הנסיעה לקפריסין.

הרכב חיפה: רון שושן, אכרם שריח, טל בויס, אמרי זייד, ארנון רבינוביץ (אחמד שעבאן/59), גל גרינדרפר, נירן רוטשטיין (חמודי כנעאן/68), ערן מלכין, בן אז'ובל (עדן עקיבא/47), ירדן שגיב (בר אביטן/ 59), הייתם חלבי (73).