נערים א' : מכבי חיפה ממשיכה לדרוס

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 05/01/2010 19:34:32

באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

 

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=3&id=9359

 

מאת : יצחק הברמן

 

עד כמה שליטתה של מכבי "יואל" חיפה (נערים א') מוחלטת בליגה הארצית (צפון) ניתן ללמוד לא רק מבדידותה המזהרת בפסגה, בהפרש תשע נקודות מסגניתה (הפעם מכבי נתניה) או מהפרש השערים המצוין (6-47)- אלא מרגע אחד שכמעט וגנב ממנה את ההצגה.

היה זה בסיום המחצית הראשונה כאשר מאמן אחי נצרת ואחד משחקני ההגנה שלו החליפו מהלומות, האוהדים מהצפון "התחממו" ודווקא אנשי חיפה ובראשם מנהל המתקנים, ציון ביטון מיהרו להרגיע את הרוחות כדי שהאירועים על כר הדשא לא יושפעו מהתקרית הנדירה.

ובמגרש אין חדש. קבוצתו של אברהם אבוקרט (מנהל: איציק שוורץ) המשיכה לדרוס והספיקה לה מחצית אחת כדי לאגור ניצחון נוסף המציב אותה הרחק למעלה: חיפה עם 33 נקודות לפני מכבי נתניה (24) ומכבי פתח תקווה (23).


מלכין (מלוטף) וחלבי כבר עם 14 שערי ליגה. צילום: ג'ו הירש

חיפה התייצבה למשחק עם חגי ילון בשער, אחרי שרון שושן חייב לעבור ניתוח בברכו וייעדר בחודש הקרוב.
כאמור, במחצית הראשונה חיפה התנפלה וכבשה. חמודי כנעאן מסר להייתם חלבי (6) ובחלוף 11 דקות בר אביטן מצא את ערן מלכין בדרכו קדימה, מסר לו והקשר הניף רגל ומ- 20 מ' הדביק את הכדור לרשת הנצרתית- 0:2.

זו "נהנתה" משקט יחסי, בגלל החטאות חיפניות, עד הדקה ה- 39 ועל סף סיום המחצית חמודי כנעאן בישל את השני מבין שלושת "בישוליו" והנהנה , בן אז'ובל שקבע 0:3 (שערו השביעי העונה).


זהירות, ישראל אהרוני. חמודי כנעאן "מבשל" לא פחות טוב. צילום: ג'ו הירש

אחרי שהרוחות מחוץ למגרש נרגעו, חיפה לא המתינה זמן רב והסתערה מחדש. דקה מפתיחת המחצית, הייתם חלבי שיתף פעולה עם מלכין שהבקיע פעם שנייה ואותו צמד שב וסידר לחיפנים גם את ה- 0:5 בסדר דומה. חלבי מוסר- מלכין כובש ולשניהם כבר 14 כיבושים.

בדקה ה- 55 הופר השקט בהגנת חיפה, שעה שהתקפה מתפרצת של נצרת הסתיימה בשער כבוד לזכותה ובפינאלה התכבד שאמי איהב שהבקיע את שער הבכורה שלו מהכנה מעולה של חמודי כנעאן.

הרכב חיפה: חגי ילון, אכרם שריח (עדן עקיבא/50), טל בויס, אמרי זייד, ארנון רבינוביץ (אחמד שעבאן/41), בר אביטן (גל גרינדרפר/56), ערן מלכין, נירן רוטשטיין, חמודי כנעאן, בו אז'ובל (איהב שאמי/63), הייתם חלבי.