מכבי חיפה : שבת מוצלחת לקבוצות נערים א'

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 02/03/2010 19:18:42

מאת : יצחק הברמן - האתר הרשמי מכבי חיפה

 

חמש נקודות ליגה בלבד מתוך מאגר של 21 שנותרו בקופה- זה מה שחסר לקבוצת מכבי "יואל" חיפה (נערים א') כדי לזכות בכתר האליפות בפעם השנייה ברציפות.

לחיפנים של אברהם אבוקרט (מנהל: איציק שוורץ) יתרון ענק בן 16 נקודות על פני הסגנית מכבי נתניה (52 לעומת 36) וגם אם לא יופיעו עד סוף העונה, ספק אם מישהו ידביק את הפער העצום שיצרו.

בשבת גברו על הפועל כפר סבא במגרשו 0:2 והשלימו (כמו הבוגרים) 17 ניצחונות כשרק הפסד אחד נרשם לחובתם (מול מכבי נתניה).


ארנון רבינוביץ סיים את המשחק בחדר המיון. צילום: ג'ו הירש

אם במחצית הראשונה עדיין לא נראה יתרונה של "יואל", השכילה לסיים אותה עם שער יתרון (דקה 11): הייתם חלבי הגביה כדור קרן למרכז הרחבה, גל גרינדרפר הפריע לשוער לקלוט אותו ומנע את הרחקת הכדור שהגיע לנירן רוטשטיין שהניף את רגלו ובעט במדויק לפינה השמאלית- 0:1 לחיפה.

רבע שעה למחצית נפתחו ארובות השמיים וגשם זלעפות ניתך ואיים על המשך קיומו של המשחק.

במחצית השנייה התרופפה השמירה הכפר-סבאית, שחקני חיפה בראשותם של חלבי ורז שטיין החטיאו שוב ושוב אך בדקה ה-66 שוב הגיח נירן רוטשטיין שניצל פעם נוספת כדור חוזר מההגנה המקומית, אחר שגרינדרפר בעט לשער וממרחק עשרה מטרים לא השאיר סיכוי לשוער- 0:2 לחיפה וצמד שני לקשר המצטיין (הקודם בסיום העונה שעברה מול צור-שלום).


עוד חמש נקודות והכתר יובטח. אבוקרט. צילום: ג'ו הירש

כפר סבא ניסתה לכבוש לפחות שער כבוד וכמעט הצליחה. כדור שאחד מחלוציה בעט זעזע את משקוף שערו של חגי ילון, לא יותר מכך.

למרות הניצחון, נותר טעם רע לשחקני המוליכה. ממש עם סיום תוספת הזמן, ארנון רבינוביץ פרץ באגף שמאל ומגן כפר סבאי, בניסיון לבלום אותו הניף את רגלו גבוה ופגע בעינו. השחקן הובהל זב דם לבית החולים "מאיר" ולצדו שהה כל הזמן מנהל הקבוצה איציק שוורץ. אחרי מספר שעות שוחרר עם אבחנה של פגיעה פנימית בעינו שתשבית אותו מפעילות.

גם כך ניצל אבוקרט את המשחק לשילובם של ארבעה שחקנים מקבוצת נערים ב' מכבי "יהויכים". רז שטיין פתח בהרכב, רועי עטר, איסמעיל ריאן ועטא ג'אבר שולבו בעשר הדקות האחרונות.

שני שחקנים, ערן מלכין ואמרי זייד הוקפצו לסגל קבוצת הנוער, הראשון שולב ברבע השעה האחרונה בפתח תקווה (0:0).

הרכב חיפה: חגי ילון, אכרם שריח, בר אביטן, טל בויס, אחמד שעבאן, גל גרינדרפר, ירדן שגיב (רועי עטר/71), חמודי כנעאן (איסמעיל ריאן/71), נירן רוטשטיין (עטא ג'אבר/70), רז שטיין (ארנון רבינוביץ/53), הייתם חלבי (איהב שאמי/75).

פנדל בתוספת הזמן הכריע את הרצליה- "שמעון" חזרה לנצח

דרמה גדולה במשחק שבו ניצחה מכבי "שמעון" חיפה את מכבי הרצליה 0:1.עמוק בתוספת הזמן נקבעה בעיטת עונשין מהנקודה הלבנה לזכות שחקני העמק ודור כוכב ניצל את ההזדמנות כדי להעניק לקבוצתו שלוש נקודות אחר שני מחזורים בהם הופתעה על ידי קבוצות תחתית.

קבוצתו של נאזי עודה חזרה לאיים על המקום השני- דור כוכב עדיין מוליך את טבלת מלך השערים (21) ובמחזור הבא ,דרבי פנימי" בקצף בין האלופה והמועמדת הכמעט ודאית לתואר נוסף, מכבי "יואל".