נערים א' : מכבי ת"א הדיחה את מכבי חיפה ברבע גמר הגביע

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 30/03/2010 11:55:11

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

 

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=3&id=9571

 

"קרב טיטנים" שאמור היה להיות משחק הגמר, השאיר את האלופה הנכנסת של מכבי "יואל" חיפה (ארצית צפון) מאוכזבת אחרי שהפסידה בדו-קרב פנדלים שהעלו את מכבי "עודד" תל אביב לחצי הגמר.

בסיום 100 דקות המשחק נערכו עשרת הבועטים מול שוערי הקבוצות:
* ערן מלכין קבע 0:1 לחיפה.
* תל אביב קבעה 1:1.
* הייתם חלבי דייק- 1:2 לחיפה
* גם תל אביב לא נכשלה- 2:2.
* שוער חיפה בעט את הכדור השלישי- עמיתו הדף
* תל אביב כבשה- 2:3
* אחמד שעבאן החיפני בעט- השוער הדף
* תל אביב כבשה את הרביעי, השופט האיטלקי ביקש לחזור על הבעיטה- גם הפעם הכדור נכנס ועימו נסגר סיפור חלום ה"דאבל" של חיפה- 2:4 לתל אביב.

כצפוי, אנשי מכבי תל אביב ביקשו להקשות על הקבוצה המצוינת של אברהם אבוקרט (מנהל: איציק שוורץ) והעדיפו לשחק על כר הדשא הסינטטי ולא על מגרש "נורמלי".

כצפוי, חיפה הסתערה על שערו של ברק לוי המצוין, שוער ת"א וניסתה להכניע אותו בדקות הראשונות. נוצרו מצבים מצוינים להבקעה, שניים מהם על ידי הייתם חלבי(5) וערן מלכין(7) שהבחין בשוער מחוץ לשערו והקשית מעליו, זה זינק לאחור והדף בקצות אצבעותיו.

המארחים חזרו אט אט למשחק ובדקה ה-68 ניתנה להם הזדמנות יוצאת מהכלל לכבוש. בלם חיפה אמרי זייד הכשיל את...בלם ת"א שפרץ לרחבת חיפה. הפנדל נבעט לקורת שער חיפה והורחק.

סמוך לסיום המשחק ניסו שתי הקבוצות לכבוש ולמנוע מעצמן את מריטת העצבים. בן אז'ובל בעט פעמיים לשער וכדוריו נהדפו והמעבר השני, גם רון שושן החיפני הוכיח שהוא שוער מצוין. כדור שעשה דרכו לתוך שערו מצא אותו מותח את אבריו לרוחב השער ומציל שער ודאי.


תמיד הלך לו קשה עם גביעים בבוגרים. אבוקרט ושחר לפני ככה וככה שנים. צילום: מימל

בחיפה לא חיפשו תירוצים להפסד המרגיז, ולעוף בפנדלים זה תמיד לא סימפטי, אך לאבוקרט נוצרה בעיה קשה כאשר ארבעה משחקני ההרכב הראשון שלו נאלצו לשחק כשהם פצועים.
נירן רוטשטיין נכנס עם פתיחת המחצית השנייה והחזיק מעמד רק עד הדקה ה-89. הבלם אמרי זייד והקשרים בר אביטן וגל גרינדרפר שיחקו בלית ברירה. לראשונה תופקד המגן ארנון רבינוביץ בחלק ההתקפי.

כעת תנסה מכבי "יואל" לסיים את העונה עם מכסימום נקודות בליגה, למרות שכבר הבטיחה לעצמה את התואר בליגה הארצית (צפון).

הרכב חיפה: רון שושן, אכרם שריח, טל בויס, אמרי זיידף אחמד שעבאן, גל גרינדרפר, בר אביטן, ירדן שגיב (נירן רוטשטיין/41- איסמעיל ריאן/89), ערן מלכין, ארנון רבינוביץ (בן אז'ובל/60), הייתם חלבי.