נערים א' : מכבי חיפה ניצחה את הפועל פ"ת 1:4

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 26/08/2010 09:07:31

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=3&id=9804

אחרי שבועות רבים בהם שהתה במקום הראשון, כמעט לאורך כל העונה שעברה, כולל זכייה קלילה באליפות 'איבדה' מכבי "יואל" חיפה (נערים א') את הפסגה.

סירנת ארגעה. קבוצתו המצוינת של גילי לבנדה (מנהל: מנשה זלמן) עימה זכה אשתקד באליפות נערים ב' לא פתחה ברגל שמאל, רחמנא ליצלן. היא בסך הכל ניצחה 1:4 את הפועל פתח תקווה ותוצאה זו לא הספיקה לה כדי לתפוס את הבכורה כי בני סכנין ניצחו 0:7 את נצרת-עילית...


פיתח אלרגיה גבוהה לרשת של פתח תקווה. כובש הצמד שובל גוזלן. צילום: ג'ו הירש

קבוצתו של לבנדה (כמו גם היריבה מאם המושבות) סבלה מאד מהחום הכבד וכך גם נראתה המחצית הראשונה בה לא נרשמו אירועים דרמטיים. התוצאה 0:0 שיקפה את רמת המשחק בפרט כאשר האורחים, שהצליחו לפני שלוש שנים לגזול מחיפה את התואר בזכות הפרש שערים עדיף, הגיעו במטרה להפתיע את האלופה.

אלא שתוכניתם החזיקה מעמד 44 דקות בלבד. בדקה זו פרץ חלוץ חיפה, שובל גוזלן ובעט, השוער הדף רע והבועט נגח לרשת- 0:1 לחיפה. תוצאה של הלחץ המאסיבי שה"ירוקים" הפעילו בחצי המגרש של האורחים.

בעלי הזיכרון החד מבין שחקני פ"ת ודאי זכרו את המבקיע שכבש מולם צמד במשחק בעונה שעברה ב"קצף" בו חיפה הביסה אותם 1:6.


מה שבע ? הגנת פתח תקווה יכולה לחלום לעצור את עדי "קוסטה". צילום: ג'ו הירש

לזכותו של גוזלן ייאמר כי הוא "שומר מסורת" כי שתי דקות אחרי שכבש את הראשון, הגיע גם השני שלו (46) בתום מבצע בין איסמעיל ריאן שמסר וגוזלן השאיר מאחוריו שובל אכזבה במחנה היריבה- 0:2 לחיפה.

כעבור שש דקות פ"ת כבשה שער כבוד שנטע בה תקוות אבל מיכה לאוטה המתין חמש דקות בלבד כדי להחזיר את פער שני השערים ושוב, המבשל היה ריאן. אגב, איסמעיל ריאן כבר הספיק לשחק בעונה שעברה בנערים א' ואפילו כבש צמד שערים. הפעם הסתפק בשני "בישולים".

את הלפתן סיפקו עדי קונסטנטינוס שמסר כדור למחליף מייקל סממה שכבש את הרביעי. פתיחה סוערת ברגל ימין.


יוסיפוביץ (משמאל) וריאן חותכים את ההגנה המלאבסית. צילום: ג'ו הירש

חובה לציין כי למרות הניצחון המשכנע, חיפה נאלצה להופיע ללא שלושה משחקני המפתח שלה. רועי עטר "נחטף" לקבוצת הנוער ואף נכלל בהרכב הפותח מול הפועל תל אביב, רז שטיין פצוע וגם כובש השער הרביעי מייקל סממה חזר מפציעה ולכן שותף רק החל מהדקה ה-62. תריסר דקות לסיום נפצע המגן יובל יוסיפוביץ ולקראת הסיום שותף גל מלכה מנערים ב'. צרות של קבוצה בעלת שחקנים איכותיים.

הרכב מכבי חיפה: איציק מזרחי, יובל יוסיפוביץ (שגיא אלנברג/68), ואסים הלון, עדן גנדלר, אורי צעדון, ג'אבר עטא, רועי שחר (מייקל סממה/62), מיכה לאוטה (בן רייכרט/75), שובל גוזלן, עדי קונסטנטינוס (גל מלכה/77), איסמעיל ריאן.