נערים א' : מכבי "יואל" חיפה ניצחה בקרב הירוקות

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 12/09/2010 12:57:01

מאת : יצחק הברמן -באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=3&id=9831

היה עלינו המון לחץ, ניסינו לנצח בכוח והיה חשוב לא להיקלע למצב של כדור שלג מתגלגל, למרות שאנו בטוחים בכוחנו"- כך גילי לבנדה, מאמנה של מכבי "יואל" חיפה (מנהל: מנשה זלמן) שנאלצה לחרוק שיניים עד שצפתה בכדור בודד מפרפר ברשתה של היריבה, הפועל כפר-סבא שלמרות תלבושתה הירוקה נאלצה ברוב שלבי המשחק להתגונן ולחשוב על חילוץ נקודה בודדת במבצר החיפני.

כאילו שלא חסרו לה צרות עוד לפני משחק ההשלמה שאמור היה להיערך לפני שבועיים ונדחה גם לפני שבוע, כאשר שניים מכוכביה, הקשר רז שטיין פצוע כבר למעלה מחודש והחלוץ רועי עטר מושאל לקבוצת הנוער וגם הוא פצוע, נחתה על החיפנים מהלומה נוספת.

מיכה לאוטה (משמאל בשחור) מושך שחקן- יוסיפוביץ פורץ לתוך הפרוזדור שהתפנה. צילום: ג'ו הירש
בדקה ה-30 התנגשו ראשיהם של צמד הבלמים, ואסים הלון ועדן גנדלר זה בזה וצנחו על הקרקע. הלון התאושש ושב לשחק, חברו נאלץ להתפנות לבית חולים שם נאלצו ל"תפור" את מקום הפגיעה.

לפני הפציעה ואחריה, חיפה הפעילה לחץ כבד על שער האורחים שאינם זוכרים מתי ניצחו לאחרונה ב"קצף" ולא הצליחה להדביק כדור לרשת. כוונת חיפה הייתה לכבוש שער מהיר כדי לאלץ את הכפר-סבאים לצאת מרחבת שערם.

הדבר לא עלה בידיהם ולמזלה של חיפה, באחת מההתקפות על שערם, ניצב חלוץ כפר-סבא מרחק חמישה מטרים משערו של איציק מזרחי, נגח אל בין חיבורי הקורות ועוד בטרם הספיק להניף ידיו לשער, ראה כיצד השוער החיפני המצטיין מונע שער ודאי.

ואסים הלון (בשחור) ניקה את השטח, לפני ואחרי פציעתו. צילום: ג'ו הירש
שני האירועים המרכזיים במחצית השנייה, מלבד המשך הלחץ החיפני, שער הניצחון שנכבש בדקה ה-63 אחרי שהמגן יובל יוסיפוביץ גרם למהומה ברחבת האורחים ושובל גוזלן בעט מקרוב כדי למוסס את אשליית התיקו שרבצה במגרש.

וביום שהכל הולך קשה, חיפה הוסיפה לעצמה מעט לחץ כאשר המגן השמאלי בעט בכדור לאחר שריקת השופט, ספג צהוב והורחק מאחר ורבע שעה לפני כן כבר ראה את הכרטיס הראשון.

אחרי שלושה מחזורים בלבד, הליגה יוצאת לפגרה בת חודש כאשר פצועי חיפה יוכלו להחלים. הפער מהצמרת (מכבי פתח תקווה) נותר בן שלוש נקודות.

הרכב חיפה: איציק מזרחי, יובל יוסיפוביץ, ואסים הלון, עדן גנדלר (מור זיו/32), אורי צעדון, ג'אבר עטא, עדי קונסטנטינוס, מייקל סממה (שגיא אלנברג/51), מיכה לאוטה (בן רייכרט/69), איסמעיל ריאן (עדן בן-חמו/77), שובל גוזלן.