נערים א': הבלם ואסים הלון נמלט מהלהבות בעוספיה כדי לכבוש שלושער בא.א.פאחם

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 05/12/2010 17:35:21

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/?w=/3042/1763832

 

יום שישי האחרון יכול היה להפוך לאחד הימים המאושרים בקריירה הצעירה של ואסים הלון, בלם קבוצת נערים א' מכבי "יהויכים" חיפה.


 

אלא שהמציאות המרה הכתיבה סדר יום שונה ואפילו תופעה נדירה כמו כיבוש שלושער, כל שלושת השערים לזכות קבוצתו, לא הצליחה לשמח במיוחד את הבלם הכישרוני שמיהר לחזור למקום מגוריו.


 

ולא הניצחון החלק על אום-אל-פאחם (0:3) היה סיפור המשחק. הלון הגיע למקום הכינוס של קבוצתו רק 20 דקות לפני שיצאה ואיש לא נזקק להסברים מפיו. הבלם גר בעוספיה וזו היתה במרכז הלהבות בשריפת יערות הכרמל הטראגית. מאמנו, גילי לבנדה הבין לליבו של הנער שמשפחתו נותרה מאחור , ראה את הלהט שלו לשחק ולא הצטער.


 


 

עד כמה היו לואסים הלון סיבות לשמוח במגרש, ניתן ללמוד מהעובדה שעד היום כבש במשחקי הליגה ארבעה שערים בלבד, אחד בילדים א', צמד בנערים ב' ועוד אחד השנה. ב"מכה אחת" כמעט והכפיל את מכסת שעריו.


 

מתבקש קו הפרדה בין האירועים ביערות הכרמל לכדורגל, לא במקרה הזה כי כדורגל לא שיחקו במגרש באום-אל-פאחם. בלתי אפשרי היה כי המגרש המשובח עובר שזרוע ומגרש האימונים, מחוץ לאצטדיון המקומי מלא בחול, בורות ומי שמבקש לדעת איך שיחקו לפני עשרות שנים בישראל- מוזמן לתצוגת רטרו.


 

את המחיר שילמו השוער איציק מזרחי שעלה לכדור גובה ונחת לתוך "בורצ'יק" שגרם לו לסובב את קרסולו עד שכאביו הכריעוהו והוא נאלץ לנטוש, רבע שעה לסיום. גם רועי עטר לא סיים את המשחק, אמור היה לשחק למחרת עם קבוצת הנוער אך פציעתו מנעה זאת ממנו.


 

המאמן לבנדה (מנהל: מנשה זלמן) הורה לשחקניו להתבסס על כדורים ארוכים מההגנה להתקפה, מאחר והיה ברור שבלתי אפשרי להניע כדורים במסירות. לא במקרה השערים הושגו בבעיטות נייחות.


 


 

בדקה ה-11 רז שטיין הגביה כדור והלון דחק בנגיחה מקרוב. שש דקות אחרי פתיחת המחצית השנייה, שטיין הרים כדור קרן ושוב הלון השתמש בראשו וקבע 0:2 .
רבע שעה לאחר מכן, הצמד שטיין-הלון נכנס לפעולה בפעם השלישי. כדור קרן מרגלי הראשון נהדף לעברו של שטיין ששלח כדור רוחב והבלם דחק פנימה בשלישית- 0:3 והשמחה לא היתה מושלמת עקב התמונה העגומה בישובי הכרמל.


 

ניצחון חיפה ותוצאת התיקו בין שתי המוליכות, מכבי נתניה וקריית שמונה (0:0) יצרו מועדון צמרת שבו חברות ארבע קבוצות. נתניה ראשונה, "יואל" שנייה, קריית שמונה שלישית והפועל חיפה אחריהן- לכולן 19 נקודות ורק הפרש שערים קובע את הדרוג בתום שמונה מחזורים.


 

הרכב "יהויכים": איציק מזרחי (רז בז'רנו/65), יובל יוסיפוביץ, ואסים הלון, עדן גנדלר, אורי צעדון, ג'אבר עטא (רועי שחר), עדי קונסטנטינוס, רז שטיין (ליאור כהן/70), מיכה לאוטה (איסמעיל ריאן/50), רועי עטר (בן רייכרט), שובל גוזלן.


 

מכבי "שמעון" קרסו במחצית השנייה- 5:0 ביתי מול מכבי פ"ת

 

מחצית שנייה נוראית גרמה לתבוסה ביתית כבדה של מכבי "שמעון" חיפה ואחרי ה-5:0 מול מכבי פתח תקווה (הפסד שישי ברציפות !) קבוצתו של שלומי וייצמן הפכה לשוכנת קבע, לפי שעה, בתחתית הטבלה.

 

למזלה, שתי קבוצות טרם ניצחו העונה (כפר-סבא ונצרת-עילית) כך שנותר פער בן שלוש נקודות בינה לשוכנות מתחת לקו האדום.