נערים א' : מכבי חיפה הביסה בקרב את הצמרת את קרית שמונה

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 13/12/2010 11:29:23

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/?w=/3042/1766888

ברצלונה לא לבד. נדירים המקרים, גם באירופה ובספרד, שבמשחקי צמרת אחת מהיריבות נקלעת ליום מצוין בשעה שיריבתה "עושה במכנסיים" והתוצאה מרקיעה.


 

כך גם מכבי "יואל" חיפה של גילי לבנדה (מנהל: מנשה זלמן) שערב המחזור נמצאה בחבורת צמרת שמנתה ארבע קבוצות עם 19 נקודות, בכללן הפועל קריית-שמונה ובסיומה נותרה בודדה בפסגה, לפחות עד שיושלם משחקה של היריבה העירונית.


 

קריית שמונה, שספגה עד למשחק זה שמונה שערים בלבד, התייחסה בשוויון נפש לביטולו של משחק ילדים ב"קצף" ואנשיה היו מאלה שהצטרפו לדעתו של שופט המשחק שהתחבט והתלבט אם לשחק במזג האויר הסוער.


 


 

החליט ושרק לקיום המשחק החד-צדדי שאפשר לשחקני חיפה לשטוף את המגרש לאורכו ולרוחבו ולכבוש חמישה שערים ללא מענה.
המשטח המצוין והקור הריצו את שחקני חיפה, גם העובדה שסוף-סוף הופיעו בהרכב לא חסר סייעה והשער המוקדם שכבשה, פתח את המשחק.


 

היה זה המגן המצטיין יובל יוסיפוביץ שבדקה החמישית העביר כדור רוחב ושובל גוזלן קבע 0:1 משמעותי לירוקים.


 


 

שש דקות לאחר מכן (11) שחקני קריית שמונה התפללו שארובות השמיים ייפתחו. אז נפתחה הרעה מכיוונו של איסמעיל ריאן ש"בישל" למיכה לאוטה אשר לא נכשל ומקרוב הבקיע את שערו השלישי- 0:2 לחיפה.


 

וכשנותנים לשחקני "יואל"- הם לא מתביישים לקחת. בדקה ה-28 רועי עטר הוריד בראשו כדור לעברו של שובל גוזלן שהשלים צמד אישי שחתם את תוצאת המחצית, לא את זו של המשחק- 0:3 לחיפה.


 

פתיחת המחצית השנייה לא הייתה שונה מהראשונה. שלוש דקות חלפו ושובל גוזלן ניהל התקפה מתפרצת שבסיומה הבחין בעדי קונסטנטינוס מתמקם, העביר לו כדור רוחב והאחרון קבע 0:4 מוחץ ולא סופי.


 


 

חיפה לא הרפתה מאורחתה, רועי עטר (72) פרץ לרחבה והוכשל, הוא עצמו ביצע בדייקנות את הבעיטה וסיים את הקונצרט מול ה"לבנים". לא ריאל מדריד אבל גם מול קריית שמונה 0:5 לא הולך ברגל.


 

בפרט כאשר בסיום המשחק נודע שהמוליכה מכבי נתניה נוצחה בדרבי הנתנייתי 2:1 ופינתה את הבמה ל"יואל" לה 22 נקודות, בשלוש יותר מאשר לנתניה, מכבי פתח תקווה, קריית שמונה והפועל חיפה לה משחק חסר.


 

הרכב "יואל": איציק מזרחי (רז בז'רנו/75), יובל יוסיפוביץ, עדן גנדלר, ואסים הלון, אורי צעדון (שגיא אלנברג/70), עטא ג'אבר, עדי קונסטנטינוס, איסמעיל ריאן (בן רייכרט/59), מיכה לאוטה (רועי שחר/61), שובל גוזלן (רז שטיין/56), רועי עטר.