נערים א' : מכבי חיפה נתנה נוק אאוט לטוברוק

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 27/12/2010 18:14:59

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/?w=/3042/1772443

 

משחק מצוין בין שתי קבוצות צמרת טובות, מכבי "יואל" חיפה ובית"ר טוברוק, הוליד מאבק איתנים שבסופו המוליכה החיפנית הביסה את יריבתה 0:4 אבל אין בתוצאה כדי להצביע על משחק חד-צדדי.


 

למאמן חיפה, גילי לבנדה (מנהל: מנשה זלמן) לא היו אפשרויות תמרון רבות מאחר ושלושה משחקניו הבכירים השקיפו על המשחק מהיציע. החלוץ איסמעיל ריאן שיחק בקבוצת הנוער ואף הבקיע שער חשוב בכפר-סבא, הקשר רז שטיין ייאלץ לשבות מאימונים ומשחקים בששת השבועות הקרובים, אחרי שהתגלה סדק באחת מחוליות גבו והוא יגובס וגם מיכה לאוטה מסתובב עם גבס, אחרי ששבר את כף רגלו.


 


 

מקבוצת נערים ב' הושאל ליאור כהן וה"בעיה הקטנה" שנוצרה במגרש- טוברוק בעלת חלק קדמי מהיר ומוחץ באה לנצח כדי להדיח את האלופה ממקומה הרם.


 

כך נולד 0:0 במחצית הראשונה שלא שיקף את האירועים במגרש. התקפה רדפה התקפה, על כל פריצה חיפנית נערכה מתקפה על שער חיפה בראשותו של השוער המצטיין איציק מזרחי. לרועי עטר ולשובל גוזלן ניתנו מצבי הבקעה שלא נוצלו.


 

לשני המאמנים היה ברור שקבוצה אשר תבקיע שער ראשון, תיהנה גם בהמשך ממומנטום רציני. בהפסקת המשחק הדגיש לבנדה בפני בחוריו שעליהם לתקוף יותר מהאגפים, המקומות הפחות טובים של האורחים ותשע דקות מפתיחת המחצית השניה נפל השער הראשון ששינה את פני המשחק.


 


 

ליאור כהן הכניס כדור מדויק לשובל גוזלן וזה לא התבלבל ומול השוער קבע 0:1 בדרך לערימת השחקנים שנערמה על גופו.


 

השער לא שינה את מגמת המשחק, שתי הקבוצות חיפשו כל הזמן לכבוש ומי שהקדימה פעם נוספת היתה "יואל" כאשר המגן הנמרץ יובל יוסיפוביץ (דקה 56) חטף כדור במרכז המגרש, שעט עימו על קו האורך והגביה לראשו של גוזלן שהגיח ונגח פנימה- 0:2 לחיפה.


 

השער השלישי הזכיר נשכחות. רועי עטר (78) נכנס לרחבה בסולו אישי, הוציא מסירה קצרה לגוזלן שחלף על פני השוער וגלגל לרשת החשופה- 0:3 ששבר את רוחה של טוברוק.


 


 

חיפה ניצלה זאת עד תום. מבצע משותף בין שני שחקנים שנכנסו בעשר הדקות האחרונות, מור זיו שלח כדור רוחב מתוחכם מעל הבלם ורועי שחר קלט ובצ'יפ קטן מעל השוער הבקיע את שערו הראשון- 0:4 ענק לחיפה שתמשיך להוביל את הטבלה גם בשבועיים הקרובים.


 

בשבת הקרובה מצפה לה ב"קצף" משחק 'מלחמה' במסגרת גביע המדינה מול מכבי "עודד" תל-אביב , מהטובות שבקבוצות הנערים בארץ, והניצחון על טוברוק הוסיף ביטחון רב לירוקים.


 

כעת מונה הצמרת שלוש קבוצות עם 25 נקודות לכל אחת, מכבי "יואל" חיפה, מכבי נתניה והפועל קריית שמונה. גם מכבי פתח תקווה (23) , טוברוק והפועל חיפה טרם ויתרו על רעיון הפסגה.


 


 

הרכב מכבי "יואל": איציק מזרחי, יובל יוסיפוביץ, ואסים הלון, עדן גנדלר, אור צעדון, עטאא ג'אבר, עדי קונסטנטינוס (מוהנד ריאן/80), בן רייכרט (שגיא אלנברג/64), רועי עטר, ליאור כהן (רועי שחר/72), שובל גוזלן (מור זיו/79).