נערים א' - ארצית צפון : מכבי פ"ת נותרה ראשונה

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 31/01/2011 18:01:44

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

 

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/?w=/3042/1786789

 

ארבע דקות חסרו למכבי "יואל" חיפה כדי לנצח את מכבי פתח-תקווה ב'קצף' ולחזור לפסגה על חשבונה.הניצחון היה חשוב לקבוצתו של גילי לבנדה (מנהל: מנשה זלמן) לא רק כדי לזכות בשלוש הנקודות אלא בראש וראשונה להמשך השתלבות הקבוצה בין שלוש הראשונות.

 

השנה, ומשום מה לא מקפידים לחדד את השינוי שהונהג בליגות הארציות לנערים, שונתה השיטה. לא עוד אלופה מי שתסיים ראשונה בליגה הארצית או הדרומית אלא התמודדות בין שלוש הראשונות ה'צפוניות' לשלוש בליגה הארצית הדרומית.


 


 

כל הקבוצות תגענה לשלב ה"פלייאוף" עם אפס נקודות, הראשונה תזכה לעדיפות ותארח יותר משחקי בית. האלופה תצא בסיום בית הגמר.
לפיכך, נערך מאבק איתנים בליגה הצפונית על שלושת המקומות הראשונים, וזאת גם הסיבה לאכזבה החיפנית הגדולה בסיום המשחק.


 

למרות, ומוכרחים להיות הוגנים, האורחת מאם המושבות הצדיקה את שהייתה במקום הראשון, בעיקר במחצית הראשונה ובסיום.


 

המחצית הראשונה התנהלה בשליטת האורחים שהתבססו על צמד חלוצים מהירים ביותר. קשה היה להגנת חיפה לבלום את ה"סילונים" שחדרו מבעדה ובשני מקרים הגיעו מול השוער איציק מזרחי שזינק באומץ רב ומנע שני שערים בטוחים.


 


 

השליטה במרכז השדה אילצה את המאמן לבנדה למצוא פתרון מיידי. בן רייכרט הוחלף בקשר הגנתי, רועי שחר והמשחק התאזן. היעדרם של כמה מהשחקנים הבולטים, רז שטיין ומיכה לאוטה שלא יוכלו לעזור לקבוצה בתקופה הקרובה, אם בכלל העונה, השאירה את "יואל" עם מינימום אופציות לתמרון.


 

פתיחת המחצית השנייה מצאה את חיפה תוקפת ויוזמת ובדקה ה-53 שער מסוגנן מרגלי יובל קרן לו היה זה שער ראשון מאז הצטרפותו לפני חודש: קונסטנטינוס מסר לו כדור באגף, קרן משך לאמצע וסובב כדור לפינה הרחוקה- רק הרשת הוותה עבורו תחנה אחרונה וחיפה עלתה ליתרון.


 


 

שחקני "יואל" המשיכו ללחוץ בתקווה לשלות שער נוסף שיבסס את יתרונם ומשלא הצליחו, מאמן האורחים הימר על כל הקופה ושחקניו דחקו את החיפנים לשערם.

 

ואם לא די לחיפה במצבת הפצועים, הצטרף אליה גם רועי עטר (73) שנפגע בברכו. על הספסל החיפני לא היו חלוצים וגם קשר נוסף לא מנע את שער השוויון: אחרי הגבהת כדור קרן (76) הוא נהדף ושחקן אורח הגביה שוב. אל הכדור ניתרו שניים, ירוק ולבן והאחרון הקדים במעט ונגח לא חזק אך מדויק לרשתו של מזרחי שהצליח רק לגעת בכדור- 1:1.

 

התיקו גרם נזק מסוים ל"יואל" שצנחה למקום הרביעי (30 נקודות) כשמקדימות אותה מכבי פתח-תקווה (33) מכבי נתניה (32) והפועל קריית-שמונה (31). בנוסף ל"יואל" גם טוברוק לא אמרה את המילה האחרונה במאבק על אחד משלושת המקומות הראשונים.

 

הרכב "יואל" במשחק התיקו: איציק מזרחי, יובל יוסיפוביץ, עדן גנדלר, ואסים הלון, אורי צעדון, עטאא ג'אבר, בן רייכרט (רועי שחר/30), עדי קונסטנטינוס, רועי עטר (מור זיו/73), יובל קרן (מייקל סממה/64), שובל גוזלן.