נערים א' : קבוצות מכבי חיפה שמטו ניצחונות

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 07/02/2011 09:47:27

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה


http://maccabi-haifafc.walla.co.il/?w=/3042/1789484


תקופה לא טובה עוברת על קבוצת מכבי 'יואל' חיפה אשר אינה מצליחה לנצח זה השבוע השלישי ברציפות, אפילו לא קבוצות נחותות ממנה בהרבה דוגמת הפועל פתח-תקווה והשבוע הפועל כפר-סבא מתחתית הטבלה.


העובדה שמארחים מהשרון בחרו לארח את קבוצתו של גילי לבנדה [מנהל: מנשה זלמן] דווקא במגרש ה'חול' שלהם, שהפך לבוצי עקב הממטרים שירדו בסוף השבוע ברורה. הם ביקשו לבטל את יתרונה הטכני של חיפה ולפחות במחצית הראשונה נכשלו בגדול.


כי כדור קרן של בן רייכרט הוגבה לרחבה והבלם ואסים הלון התנשא מעל כולם ונגח לרשת את ה-0:1 ומספר דקות אחר כך החלוץ שובל גוזלן נתפס בחולצתו ברחבה והשופט הורה על הנקודה הלבנה.

רועי עטר דייק והעלה ל-0:2 וגם החטאה גדולה של יובל קרן על סף סיום המחצית הראשונה, לא עוררה התרגשות. כולם היו בטוחים שחיפה סוף-סוף תחזור למסלול הניצחונות.


אלא שהמציאות טפחה על פניהם. בפתיחת המחצית השנייה שרק השופט לפנדל לזכות המקומיים, פסיקה שעוררה מחאה גדולה אצל החיפנים מאחר ובלמם עדן גנדלר היה רחוק מהמוכשל, כביכול.
הויכוחים לא הועילו, המקומיים צימקו ומכאן ואילך נכנסו לאטרף ותקפו את שער חיפה. שחקניה איבדו מעט את ביטחונם, ביצעו טעויות רבות אך למרות זאת עמדו על סף הבקעה שלישית.

 


שובל גוזלן נגח למשקוף ובחיפה מוכנים להישבע שהכדור עבר את קו השער, רועי עטר בעט לגופו של השוער ואז נפל שער מפתיע בעבר השני: חלוץ כפ'ס דחק מקרוב אחרי ביצוע כדור נייח וחיפה איבדה שתי נקודות יקרות וגם לא עזרה ל'אחותה הקטנה', מכבי 'שמעון' הנאבקת בתחתית מול נציגת השרון.

התיקו גרם לירידה של מכבי 'יואל' עד למקום החמישי בטבלה כאשר הפער בינה למכבי פתח תקווה צמח לחמש נקודות. שנייה הפועל קריית שמונה [34], מכבי נתניה שלישית [33], בית'ר טוברוק חלפה על פני החיפנים [32] ול'יואל' 31 נקודות בלבד.

'שמעון' התמוטטה בסיום מול נתניה- ספגה שוויון בדקה ה-84


טרגדיה ספורטיבית- אין מילה אחרת להגדיר את מה שקרה למכבי 'שמעון' חיפה הזקוקה לכל נקודה כדי לברוח מהתחתית הבוערת.
היא ארחה את קבוצת הצמרת מכבי נתניה, נהנתה מהרחקתו של אחד משחקני נתניה בדקה ה-28 ואחרי המחצית אף עלתה ליתרון משער שכבש מארק אנטלמן לו היה זה שערו השביעי.

האורחים ניסו להציל נקודה והפעילו לחץ כבד שנשא פרי, עמוק בתוספת הזמן [84]. אין לתאר את האכזבה הגדולה אצל המאמן שלמה וייצמן וחניכיו.


ואז גם הגיעה הידיעה שה'אחות הגדולה', מכבי 'יואל' חיפה לא הצליחה לנצח את הפועל כפר-סבא [2:2] ולהשאיר את הסטטוס קוו בעינו.