גביע המדינה - נערים א' : מכבי חיפה התפוצצה על נשר

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 22/03/2011 16:00:34

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה
צילום : ג'ו הירש
 
 
מי אמר שרק חנהל'ה התבלבלה?
קחו את שחקני קבוצת הנערים מכבי "יואל" חיפה. רק בעוד חמישה מחזורים, ממש על קו הסיום תוכל להעריך איזה נזק נגרם לה מאובדן חמש נקודות ליגה מול מ.ס. נשר שסחטה אותן ממנה.

עד אז התפנו שתי הקבוצות למשחק בשמינית גמר הגביע וכאן ה"בלבול" הגדול של החיפנים. הם טעו בתאריך !!
המאמן גילי לבנדה צעיר, אבל המנהל מנשה זלמן ותיק ויכול להעיד ששמינייה מדליקים בחנוכה ולא בפורים. רצוי שהחבר'ה בירוק ילמדו גם פרק בחגי ישראל ולא רק בכיבושים.


גם 0:1 היה מספיק ל"יואל" כדי לדלג לשלב הבא, שחקניה העדיפו לנצל את ההרכב המשופר ולהביס ללא תנאי את השכנה ממזרח שיצאה מאותו המקום לפני שבועיים עם שלוש נקודות מדהימות (1:3).

בחיפה לא חיפשו "נקמה ספורטיבית". בסך הכל לטשו עין לעבר כרטיס העלייה לרבע הגמר, ואם בדרך ניתן גם לשלב כדורגל מצוין מתובל בשערים רבים כחול אשר על שפת הים, שמונה פעמים מה טוב.

החלטת הצוות המקצועי של מחלקת הנוער בחיפה להשאיר את הקבוצות בגביע עם הרכבן החזק ביותר, פעלה לטובת "יואל". עם חלוצים כרועי עטר, איסמעיל ריאן ושובל גוזלן גם קבוצה טובה יותר מנשר הייתה מאבדת את נוצותיה.


עבור שער (הראשון) שרועי עטר כבש בדקה ה-22 היו משלמים בעבר כסף גדול. אז היה זה אבא ראובן, הפעם הוגבה כדור קרן ועטר ג'וניור שלח כדור נפלא בחצי מספרת- אפילו הרשת התמוגגה לחטוף שער כזה. 0:1 למכבי.

עטר , שהעלה את קבוצתו לשלב הזה עם שער בדקה ה-100 לרשת מכבי ת"א החזקה, לא הרפה גם מנשר ובדקה ה-35 ניצל כדור חוזר שנהדף משוער האורחים וקבע 0:2.

ההרעשה הכבדה הגיעה לאחר ההפסקה. איסמעיל ריאן הגיע למצב של אחד על אחד, נכנס למרכז ושלח כדור לפינה הרחוקה וזה היה ה-0:3 ולא חלפו שתי דקות, יובל יוסיפוביץ הגביה וריאן בזינוק נגח לקורה ולרשת.


הקשר מייקל סממה נכנס לרשימת הכובשים (51) כשקיבל כדור קרן ושלח מפינת רחבת ה-16 כדור מסובב לפינה הרחוקה וגם שם הדייט הסתיים בנשיקה לרשת- 0:5.

עדי קונסטנטינוס שיעבור בקרוב ניתוח בקע במפשעתו התקנא בחבריו, קיבל כדור רוחב ומול שער חשוף גלגל לרשת (58).
את קונצרט השערים השלים עם צמד , מלך שערי הקבוצה שובל גוזלן (79,61) שחתם את השמינייה והוכיח שנשרים אמיתיים נמצאים רק במעלה גמלא...

ברבע הגמר מצפות ל"יואל" קבוצות חזקות. ביניהן שתי קבוצות מצמרת הליגה הארצית, מכבי פתח תקווה ובית"ר טוברוק, שתיים נוספות ממרכז הטבלה, הפועל פתח תקווה ובני סכנין, בית"ר ירושלים ובני יהודה וקיימת גם אפשרות ל"דרבי" מול...מ.כ. נווה-יוסף.

הרכב "יואל": איציק מזרחי (רז בז'רנו/68), יובל יוסיפוביץ (שגיא אלנברג/63), ואסים הלון, עדן גנדלר, אורי צעדון, מייקל סממה (מור זיו/68), רועי שחר (בן רייכרט/63), עדי קונסטנטינוס (מיכה לאוטה/61), רועי עטר, איסמעיל ריאן, שובל גוזלן