מכבי חיפה - נערים א' : יואל ניצח את נתניה , שמעון הפסיד לטוברוק

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 04/04/2011 14:46:31

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה
צילום : ג'ו הירש

 

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/?w=/3042/1812145

 

לא כל מהר אלופת השנתיים האחרונות, מכבי "יואל" חיפה, מוותרת על התואר.אמנם, לו הליגה הייתה מתנהלת כרגיל, כבר מזמן היו רואים בה אלופה לשעבר, במתכונת החדשה (שלוש עולות לפליי-אוף) שום דבר לא גמור.


 

מסתבר שגם המקום השלישי הפך העונה לאתגר עבור קבוצתו של גילי לבנדה (מנהל: מנשה זלמן) בגלל סדרת פציעות והיעדרויות מדהימה.


 


 

אפילו ל"משחק העונה" מול מכבי נתניה שדורגה ערב המחזור ה-23 מעל חיפה, חסרו ללבנדה שבעה משחקני ההרכב הראשון: רועי עטר ואיסמעיל ריאן נדרשו לקבוצת הנוער, השוער איציק מזרחי סובל מקרע ברשתית העין, אורי צעדון הושבת עקב צבירת חמישה כרטיסים צהובים ושלושה נוספים נותחו או פצועים, עדי קונסטנטינוס, ג'אבר עטאא ורז שטיין שיחזור בקרוב לאימונים אחרי פציעה ארוכת חודשים.


 

בלית ברירה נאלץ לבנדה לשאול מקבוצת נערים ב' שישה שחקנים, אחד שולב בהרכב הפותח (יובל קרן) וארבעה נוספים נכנסו כמחליפים במחצית השנייה.


 

הנסיבות הפכו את משחק ה"להיות או לחדול" למאבק שקול בין שתי הקבוצות, כאשר במחצית הראשונה חיפה נתנה את הטון ובשנייה נתניה הייתה דומיננטית והשאירה ל"ירוקים" את ההתקפות המתפרצות.


 


 

מה שהפך את המשחק למעניין היו ה..החטאות מסמרות השיער של חיפה. שובל גוזלן הגיח בשני מקרים מול שוער האורחים ולא כבש, כך גם הקשר מייקל סממה שבמקרה אחד כבר ראה את אחת מבעיטותיו טסה לעבר השער אך מגן צהוב הדף את הכדור בידו, כאשר השופט פירש את המהלך לקולה.


 

למרות ההחמצות, גוזלן הפך ליקיר המשחק בזכות שער הניצחון בדקה ה-22: חטיפת כדור במרכז המגרש הפכה להתקפת נגד חיפנית, בן רייכרט שלח את גוזלן שפרץ ותוך כדי תנועה בעט לרשת את ה-0:1 היקר, תוצאה זהה לתוצאת המשחק הראשון אלא ששם המנצחת הייתה שונה...


 


 

המצב כרגע בטבלה: מכבי פתח תקווה (53), בית"ר טוברוק (48), "יואל" (47) ומכבי נתניה (46).

 

לשתי הקבוצות נותרו משחקים קשים בשלושת המחזורים האחרונים. "יואל" תצא לטוברוק ל"משחק עונה" אמיתי, אחר כך תצא לקריית חיים לדרבי מול הפועל חיפה ובסיום תארח את מכבי הרצליה.
לנתניה יש את הפועל חיפה ומכבי הרצליה בחוץ ואת הפועל פתח תקווה בבית. קרב אמיתי עד הדקה האחרונה.


הרכב "יואל": רז בז'רנו, יובל יוסיפוביץ, ואסים הלון, עדן גנדלר, שגיא אלנברג, מייקל סממה, רועי שחר (בהאא חלבי/78), מיכה לאוטה (דניאל גולדברג/62), בן רייכרט (גל מלכה/71), יובל קרן (מיכאל עמר/56), שובל גוזלן.

 

מכבי "שמעון" ספגה צמד בסיום מבית"ר טוברוק וירדה אל מתחת לקו האדום

 

לא רק מפלס הכינרת מתחת ל"קו האדום".

 

שני שערים שקבוצת מכבי "שמעון" חיפה ספגה בשש הדקות האחרונות מול השנייה בטבלה, בית"ר טוברוק, גרמו למהפך וקבוצתו של שלומי וייצמן החליפה מקומות עם הפועל כפר-סבא לה נקודת יתרון (22) על פני "שמעון".