נערים א' : מכבי חיפה פתחה ברגל ימין את משחקי הפלייאוף

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 18/05/2011 16:16:52

מאת : יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

צילום : ג'ו הירש

 

http://maccabi-haifafc.walla.co.il/?w=/3042/1823607

 

קבוצת נערים א' של מכבי "יואל" חיפה פתחה ברגל ימין את משחקיה בשלב הפליי-אוף שבסיומם, בעוד שבועיים, תיקבע אלופת הנערים לעונה זו.


 

מדובר במתכונת משחקים חדשה בה שלוש הראשונות בליגה הארצית (צפון) משחקות מול שלוש הראשונות בליגה המקבילה בדרום, כך שנוצרת ליגה ברמה גבוהה ביותר המרכזת את מיטב השחקנים בארץ בשכבת הגיל הזאת.


 

אין זה סוד שאצל מאמן "יואל", גילי לבנדה (מנהל: מנשה זלמן) התעוררו חששות מסוגים שונים. האחד, מנטאלי- האם שחקניו שבתוך ארבעה ימים עמדו בלחץ 'אטומי' וניצחו בחצי הגמר את סכנין ואת בני-יהודה 0:5 יוכלו להישאר על הקרקע וידוע שהתפרקות אחרי שיא אינה המצאה חיפנית.


 


 

השנייה גופנית- בכל זאת, עם כל הכבוד לכישרון וליכולת, מדובר בנערים בני 16-17 ששלושה משחקים "כבד עליהם". ליריבה מוולפסון, הפועל תל-אביב היה בונוס :היא ארחה את המשחק וגם זה פלוס לא קטן במשחקי הצעירים. שלא לדבר על הצמרמורת שהשם "מכבי חיפה" מעורר במתקן האימונים האדום.


 

גם בעיות של שחקנים חסרים הטרידו את לבנדה אך כאן הוא ידע שיש לו שחקני ספסל נחושים וששים אליי קרב, כך שלא היה לו ספק שיצליחו למלא בהצלחה את מקומם של המגן המוצהב יובל יוסיפוביץ, מלך השערים שובל גוזלן שהודיע ביום שישי ששרירי בטנו תפוסים וויתר אפילו על הליכה לבית ספרו וגם הקשר מייקל סממה התלונן על סיבה דומה והוחלף בשלב מוקדם מאוד ברועי שחר (32).


 


 

בתדריך שקדם למשחק, ביקש לבנדה שראה את מצוקת חניכיו, לנצל את המומנטום מהזכייה בגביע, לפחות בחלקו הראשון של המשחק.


 

פגע בינגו. כי חיפה פתחה בסערה והדהימה כבר בדקה השלישית: אורי צעדון ועדי "קוסטה" פרצו באגף הימני ועד שהגנת הפועל למדה לשנן "קונסטנטינוס" (שמו של שחקן חיפה), זה הגביה לעברו של רועי עטר שהתרומם ונגח מצד לצד, אל בין החיבורים- שער נפלא לעטר הנמצא בכושר הבקעה נדיר.


 

הפועל לא נשברו. לרשותם צמד חלוצים ששיחקו בעבר במחלקת הנוער של מכבי חיפה, תומר זלוצובר ומוחמד זידאן, שני "סילונים" שניצלו את מהירותם כדי להטריד את הגנת חיפה שעבדה קשה מאוד.


 

השליטה התל-אביבית בתוספת לכדורים הארוכים שנשלחו קדימה, תבעו מחיפה מחיר מסוים שהגיע (31) בפנדל שנפסק לחובתה, אחרי שהשוער רז בז'רנו הכשיל ונענש.


 


 

מטרת חיפה, לבלום את המומנטום בטרם תספוג שער שני, עלתה יפה בזכות שער יתרון, דקה לפני השריקה למחצית. רז שטיין חלף על פני שני שחקני הגנה מהפועל, מסר למיכה לאוטה שלא הרשים עד לדקה זו אך בעיטתו בחצי גובה הלכה לפינה הרחוקה- 1:2 מבטיח.

 

השער נפל כמקלחת צוננין על ראשה של המארחת שבמחצית השנייה לא דמתה לעצמה. לבנדה שלח למערכה שחקנים רעננים וביניהם את איסמעיל ריאן ושובל גוזלן, שחקני מפתח שכל מאמן היה מתברך ב"לוקסוס" להכניסם כשחקני ספסל (מוכיח שמחליפיהם בהרכב הטיבו לשחק), חיפה הגיעה למצבי הבקעה נפלאים מול השוער, רז שטיין פעמיים ושובל גוזלן, אך רק בדקה האחרונה (79) ביססה את ניצחונה.

 

רז שטיין הגיע מול השוער ובעט לפינה, הכדור נהדף לקורת השער, לעבר "קוסטה" שהגביה מקו הרוחב ושטיין 'דחף' את הכדור בראשו- 1:3 למכבי. שוב הירוקים ניצחו אדומים.

 

בתום סיבוב המשחקים הראשון, למכבי תל-אביב, מכבי "יואל" ומכבי פתח תקווה ניצחון ולמפסידות, בית"ר טוברוק, בני יהודה והפועל תל-אביב תקוות ללא נקודות.