נערים א': ירוק עולה במושבה

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 26/04/2013 09:13:51

מאת: עובד גבריאל - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה
צילום: ג'ו הירש

לאחר שהבטיחו את אליפות מחוז צפון, פגשו נערי "יואל" את מכבי ת"א למשחק חצי גמר הגביע, במטרה לנצח אותו, לעלות לגמר ולזכות בדאבל.

המשחק התנהל בקצב גבוה והירוקים הוכיחו שהם ראוים למעמד וחזרו לחיפה עם ניצחון גדול 2-0 ועם הכרטיס הנכסף למשחק הגמר, מול הפועל ת"א.

מכבי חיפה פתחה את המשחק בסערה. הירוקים שלטו ואף הגיעו למצבים אך לא השכילו לכבוש, כאשר היריבה מת"א לא הקלה על נערי "יואל",וניסו לעקוץ את הירוקים בהתקפות מתפרצות אך שתי הצלות גדולות של שוערה של חיפה, מועיין חלבי השאירו את הירוקים במשחק. לאחר 40 דקות קצביות שורק השופט לסיומה של המחצית.

בהיעדרו של מאמן הקבוצה, יוסי צרפתי, ניהל את המשחק מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער, שמוליק חנין. מעודדים מהאסיפה של המנהל המקצועי יצאו הירוקים לכר הדשא, כאשר המחצית השנייה נפתחה בדיוק כפי שקודמתה הסתיימה, הירוקים שלטו במשחק עד שבדקה ה-50' כדור רוחב מצוין של המחליף, מוחמד אבו-ראס הגיע לערן ביטון שעצר על החזה בצורה נפלאה ושלח כדור שטוח לפינת השער. 1-0 מצוין לירוקים. לאחר שנקלעו לפיגור שלחו הצהובים יותר ויותר שחקנים קדימה והשאירו את החלק האחורי חשוף, בדקה ה-61' ניצל שון ווייסמן רפיון בהגנה הצהובה וחטף כדור באמצעות המון נחישות והוציא את הירוקים למתפרצת קטלנית שהסתיימה ברגליו של אור אילוז, שבבעיטה נפלאה קבע 2-0 מבטיח. הירוקים המשיכו להגיע לרחבה הצהובה אך לא מצאו את הרשת, בדקה ה-75' שולף השופט כרטיס צהוב שני ואדום למגן מכבי חיפה בר כהן, הירוקים הלכו לאחור במטרה לשמור על היתרון ועשו זאת באמצעות משחק הגנה מצוין בהנהגתו של הבלם, גיל סלם שתיסכל את החלוצים הצהובים והשוער, מועיין חלבי שסיפק כמה הצלות מרשימות.

בסיום נרשמה חגיגה ירוקה על כר הדשא ובחדר ההלבשה כאשר נשיא המועדון, יעקב שחר, ריגש את הנערים כאשר הגיע לחדר ההלבשה ובירך אותם על הניצחון: "שיחקתם טוב ועכשיו רק נשאר להשלים את העבודה, כל הכבוד".

עם מילות החיזוק מנשיא המועדון יחזרו נערי "יואל" להתכונן למשחק הגמר נגד הפועל תל אביב (זמן ומקום ימסרו בהמשך בדף הפייסבוק של מחלקת הנוער) במטרה לצבוע את הגביע בירוק.

הרכב נערים א' "יואל": מועיין חלבי, עמית ז'אנו (עומרי גבאי 70'), גיל סלם, עידו וייסלר, דניאל טוויזר (בר כהן 20'), נטע לביא, ערן ביטון, אור אילוז (אופק שפירא 80'), עמית זנטי (מוחמד אבו-ראס 48'), סתיו בן אהרון ושון ווייסמן(דודו דרוויש 74').