נוער - ליגת העל: מכבי חיפה ניצחה במשחק העונה

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 04/01/2014 18:00:48

מאת: עובד גבריאל - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

קבוצת הנוער גברה על מכבי פ"ת באם המושבות בתוצאה 1:0. הירוקים שלטו והגיעו להזדמנויות אך השוער המקומי, שי בוכבינדר הצליח לעצור את האורחים. בדקה ה-78' פריצה נפלאה של המגן, עלאא ג'אפר הסתיימה בבישול לשון ווייסמן, שהכריע את המשחק.

שון ווייסמן. שער מצוין בדקות ההכרעה לחלוץ הצעיר. (צילום: ג'ו הירש)שון ווייסמן. שער מצוין בדקות ההכרעה לחלוץ הצעיר. (צילום: ג'ו הירש)

שון ווייסמן. שער מצוין בדקות ההכרעה לחלוץ הצעיר. (צילום: ג'ו הירש)

אברהם אבוקרט: "משחק לא פשוט מול יריבה איכותית ומאומנת." (צילום: ג'ו הירש)אברהם אבוקרט: "משחק לא פשוט מול יריבה איכותית ומאומנת." (צילום: ג'ו הירש)

אברהם אבוקרט: "משחק לא פשוט מול יריבה איכותית ומאומנת." (צילום: ג'ו הירש)

אור אילוז. כדור עומק נפלא של המחליף הוביל לשער הירוק. (צילום: ג'ו הירש)אור אילוז. כדור עומק נפלא של המחליף הוביל לשער הירוק. (צילום: ג'ו הירש)

אור אילוז. כדור עומק נפלא של המחליף הוביל לשער הירוק. (צילום: ג'ו הירש)

מכבי "שמואל" חיפה גברה 1:0 על מכבי פ"ת בקרב צמרת מרתק בין המדורגת ראשונה לשנייה בטבלה.

החניכים של אבוקרט והכחולים של קובי רפואה סיפקו משחק מרתק שענה על כל הציפיות. הירוקים שלטו ותקפו אך השוער המקומי, שי בוכבינדר עצר פעם אחר פעם את שחקני ההתקפה האורחים.

המלאבסים הוכיחו שמיקומם בטבלה לא מקרי וניסו אף הם לכריע את המשחק אך עוז פרץ ואחמד סייף נעצרו בידיו הבטוחות של טל בומשטיין המצוין.

בדקה ה-78' כאשר היה נראה שהמשחק יסתיים ללא הכרעה הגיע הרגע הגדול של המגן הימני, עלאא ג'אפר. המגן הירוק חטף כדור בצורה מציונת במרכז המגרש והוציא התקפה מתפרצת שהסתיימה בכדור עומק פנטסטי של המחליף, אור אילוז חזרה לעלאא שסיים פריצה נפלאה במסירת רוחב לווייסמן שמול רשת חשופה קבע את תוצאת המשחק.

המאמן, אברהם אבוקרט אמר בסיום:"היה משחק לא פשוט, במגרש קשה מול יריבה איכותית ומאומנת." אבוקרט התייחס גם למלך שערי הקבוצה עד כה, שון ווייסמן ואמר: "שון שחקן מצוין וזה לא חדש שלנו. מגיעות מחמאות לכל השחקנים שנתנו משחק טוב מאוד היום." לסיום התייחס המאמן גם למיקום בטבלה ואמר: "זה לא סוד שקבוצת הנוער של מכבי חיפה שואפת להיות תמיד בצמרת אך זה לא משנה את המטרה המרכזית שלנו, לייצר שחקנים טובים לקבוצה הבוגרת."


הירוקים חוגגים שבוע נוסף בפיסגה. (צילום: ג'ו הירש)הירוקים חוגגים שבוע נוסף בפיסגה. (צילום: ג'ו הירש)

הירוקים חוגגים שבוע נוסף בפיסגה. (צילום: ג'ו הירש)

בומשטיין המצוין מנע מהמלאבסים למצוא את הרשת.בומשטיין המצוין מנע מהמלאבסים למצוא את הרשת.

בומשטיין המצוין מנע מהמלאבסים למצוא את הרשת.

החניכים של אבוקרט פתחו בצורה נחושה את המשחק כאשר כבר בדקה הראשונה עדי קונסטנטינוס האנרגטי בעט כדור שנעצר ברשת החיצונית.

לא חלפה דקה וכדור קרן ירוק גרם לערבוביה ברחבה אך בוכבינדר היה ערני ומנע מהירוקים לעלות ליתרון.

הלחץ הירוק נרגע והמארחים הגיעו להזדמנות ראשונה במשחק בדקה ה-28', כדור רוחב של אחמד סייף יצר ערבוביה ברחבה ועוז פרץ המקומי ניסה לדחוק במקום אך נעצר אצל בומשטיין.


הירוקים החזירו לעצמם את השליטה לקראת סוף המחצית ובדקה ה-40' נגיחה של דור חוגי חלפה ליד הקורה של המלאבסים. 3 דקות מאוחר יותר בעיטה טובה של קונסטנטינוס הפעלתן נעצרה ע"י בוכבינדר ששלח את הקבוצות להפסקה בשוויון.

החניכים של אבוקרט פתחו את המחצית השנייה טוב ובדקה ה-47' עלאא ג'אפר (משחק טוב מאוד) מצא את דור חוגי ברחבה שנגח לידיים של בוכבינדר.

הלחץ נמשך והמגן, עלאא ג'אפר המשיך לשרוף את האגף הימני כאשר הגבהה נוספת שלו בדקה ה-53' הגיעה לדור חוגי שהוריד נפלא לווייסמן שמתוך הרחבה בעט מעל המשקוף.

בדקה ה-78' כבר היה נראה שהמשחק יסתיים ללא הכרעה עלאא ג'אפר, המצטיין על כר הדשא חטף כדור במרכז המגרש והוציא התקפה מתפרצת שהסתיימה בכדור עומק פנטסטי של המחליף, אור אילוז חזרה לעלאא שסיים פריצה נפלאה במסירת רוחב לווייסמן שמול רשת חשופה לא התבלבלוקבע 1:0 ירוק!

המארחים התעוררו וניסו לחזור למשחק אך לא הצליחו לסכן את שערו של בומשטיין והמשחק הסתיים בניצחון חשוב לירוקים של אבוקרט.

הרכב: טל בומשטיין, עלאא ג'אפר, עאיד חבשי, עדן בן-חמו, 
בהאא חלבי, נטע לביא, ערן ביטון, עדי קונסטנטינוס, מיכה לאוטה, דור חוגי ושון ווייסמן.

כן שותפו: אור אילוז, עמית זנטי ויניב בריק.