מכבי ת"א: ראיון עם ד"ר אנטוניו דלה יאקונה - מתדולוג הספורט של מחלקת הנוער

מתוך: הבלוג של מכבי ת
על ידי: מכבי תל אביב 1
פורסם ב: 20/08/2015 00:53:07

באדיבות האתר הרשמי מכבי ת"א

לקראת עונת 2015/16, מחלקת הנוער של מכבי תל אביב ממשיכה בהתחדשות והתקדמות. ד"ר אנטוניו דלו יאקונה, מתודולוג ספורט ומנהל המדעי החדש של המחלקה מספר על שיטת האימון החדשה

מחלקת הנוער של מכבי תל אביב נמצאת בעיצומן של ההכנות לקראת פתיחת הליגות בכל קבוצות המחלקה. למרות ההצלחה, מחלקת הנוער לא נחה בקיץ ולמרות ההצלחות הרבות בעונה שעברה, המשיכה המחלקה להתפתח ולהתעצב כאשר גם צוות הבנייה הגופנית עבר רענון כאשר אנטוניו דלו יאקונו, מנהל מדעי מחלקת הנוער החל לעבוד במועדון.


בעוד כשבוע תצא קבוצת הנוער של המחלקה למחנה אימון באנגליה, ורגע לפני שהם מתחילים לארוז את המזוודות, סיפר לנו דלה יאקונו מיד לאחר אימון שקיימה הקבוצה על שיטת האימונים החדשה, הדינמיקה בין הצוות המקצועי החדש וגם על הקמפיין האירופי בו יקחו השחקנים חלק.

שיטת האימונים החדשה

"אני והצוות שלי התחלנו כבר לפני למעלה מחודש בהנחלת שיטת אימונים חדשה. המטרה שלנו היא ליצור אתלטים, ספורטאים שהם לא רק כדורגלנים. אנחנו מעוניינים להציב אותם בכמה שיותר סיטואציות שידמו להם את המצב על המגרש. אנחנו עובדים עם שיטה מיוחדת שנוסתה בעבר באנגליה ובלגיה בהצלחה. כל תרגיל שאנחנו מציבים השחקנים נועד לדמות סיטואציה מאוד מסוימת במגרש. אני חייב לומר שכשהגעתי העונה למחלקה, השחקנים היו בכושר טוב מאוד. עכשיו הביאו אותי ואת הצוות שאיתי כדי שנפתח את תהליך ההתפתחות החל מהגילאים הקטנים ועד לנוער. מה שהשחקנים עברו היום ואפשר לראות זאת בתמונות, זה שילוב של אימון כח פונקציונאלי שמיד לאחריו הלכו השחקנים לאימון עם משחקונים".


על הקשר עם הקבוצה הבוגרת


"אני עובד עם חואן טוריחו בקשר צמוד, יש לנו פגישה שבועית שבה אנחנו מחליפים רשמים מהאימונים ומעצבים עוד את תוכניות האימון. המטרה העיקרית היא להביא את השחקן ממחלקת הנוער לבוגרים מבלי שיחוש בשוני גדול שלא יאפשר לו לשחק עם הבוגרים".


הדינימיקה בין הצוות המקצועי החדש בקבוצת הנוער


"הקשר בין הצוות מצוין, גם חברתית וגם מקצועית. אחרי כל אימון אנחנו עושים משוב אחד לשני, והעובדה שכל אחד מגיע מרקע שונה, אקדמי, מקצועי וכו' מאוד עוזרת לנו להעשיר אחד את השני".


התגובה של השחקנים לשיטה החדשה


"כדי לדעת מה השחקנים חושבים נצטרך לדעת לשאול אותם, אבל בוא נגיד ככה, הם מגיבים לאימונים בצורה מאוד חיובית והם יוצאים מכל אימון עם הלשון בחוץ".

על האפשרות שמכבי תל אביב 'שחר' תשחק באירופה


"העובדה שהקבוצה עשויה לשחק באירופה לא תשנה באופן גדול את האימונים. יש כאן אתגר מנטלי לא פחות מהאתגר הפיזי כאשר שחקן נוער מוצא את עצמו נוסע לאירופה באמצע השבוע ומשחק משחק בשבת. מבחינתנו, יהיה שינוי בעצימות לפי השבוע בדיוק כפי שעשינו השבוע כאשר הקבוצה שיחקה שני משחקי אימון בשלושה ימים".