נוער - ליגת העל: מכבי ניצחה בדרבי של חיפה

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה
על ידי: חיפה1
פורסם ב: 26/09/2015 17:59:39

באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

מכבי "שמואל" חיפה פגשה את יריבתה העירונית הפועל חיפה לדרבי ראשון העונה במחזור ה-3 של ליגת טוטו לנוער. חניכיו של איתי מרדכי, הגיעו למשחק לאחר התיקו במחזור הקודם נגד הפועל קרית שמונה. הירוקים הצעירים הצליחו לשוב נגד הכחולים לבנים מפיגור של שתי שערים לקראת סיום המשחק ועל אף תוצאת התיקו יכלו לשאוב עידוד מהאופי שגילו שהוביל לכך שהצליחו לשוב למשחק. השחקנים בירוק רצו להמשיך את דקות הסיום מהמשחק האחרון ולהשיג ניצחון במתחם "קצף" לעיני הקהל הביתי. מאמן הקבוצה, איתי מרדכי, הכין את שחקניו במהלך השבוע להתמודדות במטרה להימנע מסיטאוציה דומה מהמחזור הראשון.


המחצית הראשונה
יצאה לדרך כשהיה ניתן להבחין שהבחורים של איציק קושניר, לא באו לשמש כתפאורה ומן הדקות הראשונות ניסו להפתיע את ההגנה הירוקה במטרה למצוא שער מהיר. הירוקים שלטו בקצב המשחק והגיעו למספר הזדמנויות ואף היו קרובים לכיבוש כשערן ביטון מסר כדור נפלא לערן זנטי שפרץ לרחבה והעביר כדור רוחב שמצא רגל ירוקה אך הכדור לא מצא את המסגרת. לאחר מכן, גם הפועל חיפה הייתה יכולה לכבוש אבל המצב המסוכן אליו הגיעה הקבוצה הורחק מן הקו על ידי ההגנה הירוקה. בהמשך, המשחק מעט נרגע והתנהל ברובו במרכז המגרש, אבל בדקה ה-37, עמית זנטי העלה את מכבי "שמואל" חיפה ליתרון לאחר שמקרוב הכניע את רותם פדידה והקפיץ את האוהדים ביציע. עד להפסקה לא נרשמו אירועים נוספים ולאחר תוספת של דקה מעבר לזמן החוקי, שרק השופט לסיום המחצית הראשונה והוריד את שחקני שתי הקבוצות לחדרי ההלבשה.  

עמית זנטי, חוגג לאחר כיבוש השער. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש).

 

המחצית השנייה נפתחה עם מצב טוב של הקבוצה באדום כשעידן גולן מצא עצמו בקצה הרחבה בועט כדור חזק שחלף סמוך לשערו של רועי פוקס. בהמשך, גם הירוקים הגיעו לאזור הרחבה של האדומים במטרה להכפיל את היתרון כשהכדורים הופנו אל החלוץ הצעיר והמוכשר, גל קתבי. בהמשך, גם ערן ביטון ניסה מחוץ לרחבה בבעיטה חדה ששרקה ליד קורת השער של רותם פדידה. ככל שהמשחק התקרב לסיומו, קצב המשחק נרגע בעקבות החום שהשפיע על השחקנים. חניכיו של איתי מרדכי, המשיכו בנסיונות להכפיל את היתרון אך ללא הצלחה. עד לסיום, התוצאה נשמרה ולאחר תוספת זמן של חמש דקות, השופט שרק לסיום ובכך קבע את הניצחון של הירוקים בדרבי החיפאי הראשון לעונה.


מאמנה של הקבוצה, איתי מרדכי, התראיין בסיום המשחק והתייחס למשחק:
"תוצאה בסופו של דבר מספקת אבל הלך מאוד קשה. עשינו את זה קשה כי היה לנו מספר הזדמנויות להכפיל את היתרון, אבל כל הכבוד להפועל חיפה. שוב, היה לנו קשה והכי חשוב שניצחנו את המשחק". 


לקראת המשחק הצפוי לקבוצה נגד הפועל באר שבע:
"אנחנו נשחק את המשחק שלנו, אנחנו מנסים ללמד את השחקנים את סגנון המשחק של מכבי חיפה בלי להתייחס ליריב, סגנון התקפי, סגנון של שליטה בכדור ואנו מקווים להיראות יותר טוב". 

הרכבי הקבוצות:

הרכב מכבי "שמואל" חיפה: רועי פוקס, יונתן לוי, עופרי ארד, שי בן דוד, פיטר אליאס, נטע לביא (ק'), ערן ביטון, ים כהן, ווליד דרוויש, עמית זנטי וגל קתבי. 

כן שותפו: איתן וולבלום, מומחד אבו-פאני, עומר שדה וליעד מרדכי.

הרכב הפועל חיפה: רותם פדידה, אופק פישלר, עמרי חמד, איהב מסאלוחה, אוהד אלבוליה (ק'), אליאור דסטה, מקסים פלשצינקו, הנר שכטר, סער פדידה, יובל אורן ועידן גולן.

כן שותפו: עבדאללה חולי, אדיר ללקי ואליהב רוימי.