מכבי חיפה: סיכום השבת בגזרת הנערים בשלוחות "קצף" ונהלל

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 07/10/2015 09:30:06

באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

חמשת המחזורים הראשונים בליגת העל לנערים א' מלמדים שלא קלה דרכה של מכבי "יואל" חיפה לשמור על התואר בו היא מחזיקה שנתיים ברציפות. במאמץ גדול גברה בביתה על קבוצתה העיקשת של עירוני קריית שמונה 1:2 מצמד שערים של דולב בורה (דקות 75,41), השני חמש דקות לסיום אחרי שנדמה היה שהאורחת הצפונית תצליח לברוח מ"קצף" עם נקודה. ראוי לציין שקבוצתו של אורי גוטמן כבשה שערים בארבעה מחמשת המשחקים והמיוחד שבהם, בכל משחק שחקנים אחרים הבקיעו לזכותה. בניצחון הביתי על רעננה צמד של רון בן-בסט, מול בני יהודה מחמוד ג'אבר, בשבוע שעבר גיא דהן ועילאי טרוסט והשבת כאמור דולב בורה. תופעה נדירה משהו.

דולב בורה. צמד לחלוץ הצעיר. צילום: אתר רשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש)

משחק מטורף נערך בעפולה עת הפועל המקומי ארחה את מכבי "שמעון" חיפה מנהלל. המארחים כבר פיגרו 2:0 מצמד של אלחכים עבד שהואן שמיהר לכבוש בתוך שלוש דקות (18,15) אבל עד למחצית עפולה חוללה מהפך (29,27,20) והוסיפה שער מיד בפתיחת המחצית השנייה. איאס מסאלחה צימק בפנדל (60), עד לסיום לא הצליחה קבוצתו של אביב קנפו למנוע הפסד ליגה ראשון.

קבוצת נערים ב' מכבי "יהויכים" חיפה התאוששה במהירות מהפסדה בשבוע שעבר בטוברוק ושפכה חמתה על קבוצת בני אעיבלין. השליטה החיפנית המוחלטת באה לכלל ביטוי רק בשער אחד במחצית הראשונה, מרגלי שאדי מסארווה (19) אולם מיד בפתיחת המחצית השנייה נפרץ הסכר ורק כאשר לוח התוצאות נעצר על 0:7 חניכיו של אברהם אבוקרט נרגעו. מסארווה לו זה המשחק השלישי ברציפות בו הוא כובש (7 בסך הכול) הוסיף שלושער (80,54,42), חברו עמית מור הרשית פעמיים (63,53) ומאור לוי השלים את השביעייה בפנדל מוצלח (69).

שאדי מסרוואה. החלוץ המכושר חגג רביעייה. צילום: אתר רשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש)

 

פחות רועש היה במשחקה של קבוצת נערים ב' מכבי חיפה גולדשנפלד (נהלל) המשחזרת את פתיחת העונה הקודמת. קבוצתו של אריק מלכה נוצחה בשנית בשלושת משחקיה בתוצאה זהה 2:0 על ידי הפועל רמת גן ולזכותה נקודה אחת בלבד בתחתית הליגה הארצית דרום.

ספתח מוצלח, ועוד איזה, לגילי לבנדה ובחוריו בפתיחת הליגה לנערים ג'. כבר במחזור הראשון מפגש מול קבוצתה החזקה של מכבי תל אביב ש"צברה חשבון" בפנקס החיפני. אשתקד, עם שחקנים שעלו בינתיים לנערים ב', הדיחה את מכבי "מקס" חיפה ברבע הגמר (2:3) אבל השחקנים הנוכחים של חיפה מכירים היטב את אורחתם מאחר וכולם הופיעו בעונה הקודמת בקבוצות ילדים א' וה"צהובים" הוכתרו כאלופים בגלל הפרש שערים. היום, בנערים ג' יום גדול ל"ירוקים" שניצחו בגדול 0:4 משערים של סוף פודגוראנו (8), איברהים ג'ואברה (37), חנן ביטון (51) ושער עצמי שתל אביב תרמה (58).

נערי "מקס" חוגגים ניצחון מרשים בפתיחת הליגה. צילום: אתר רשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש)

קבוצת נערים ג' מכבי חיפה גולדשנפלד שבה ממשחק חוץ מול הפועל פתח תקווה ללא שערים (0:0) אך עם נקודה יקרה. לא רע עבור פתיחה לקבוצתה של ענבל נמני-קנפו.

הירוקים של אורי גוטמן רושמים ניצחון לא פשוט נגד יריבה עיקשת. צילום: אתר רשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש)

שביעייה מרשימה לנערי "יהויכים". צילום: אתר רשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש)

צילום: אתר רשמי מכבי חיפה (ג'ו הירש)