נוער - ליגת העל: ניצחון הירואי למכבי חיפה בקלאסיקו של ליגת הנוער

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה
על ידי: חיפה1
פורסם ב: 25/10/2015 10:00:34

מאת: יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

חניכיו של איתי מרדכי, הגיעו לתהמודדות לאחר הניצון המרשים בשבוע שעבר על בית"ר ירושלים במתחם "קצף". הירוקים הצעירים הציגו משחק התקפי שהניב חמישה שערים ובסיומו רשמו ניצחון שליש רצוף. מכבי "שמואל" חיפה התארחה באצטדיון העירוני ברמלה למפגש יוקרתי נגד מכבי תל אביב "שחר". לקראת המשחק התייחס מאמנה של הקבוצה, איתי מרדכי, למפגש הצפוי כשאמר: "אני סומך במאה אחוזים על השחקנים, עשינו הכנה טובה למשחק נגד מכבי תל אביב, כמו בכל שבוע, ללא שום בעיות ואני מקווה שהם יביאו את זה למגרש". המאמן הירוק המשיך: "מדובר במשחק יוקרתי ולא יותר, יש לנו ליגה ארוכה והשחקנים באים להנות היום ולוהכיח את היכולות שלהם. מטרת המשחק להראות איך השחקנים יכולים להתמודד עם משחק מן הסוג הזה". מרדכי ביצע שינוי אחד בהרכב הפותח כשהציב את עמית זנטי בחוד לצידו של מוחמד עוואד.

הדקות הראשונות במחצית הראשונה התנהלו במרכז המגרש כאשר שתי הקבוצות ניתן לומר התחילו בצורה מבוקרת וזהירה. בדקה ה-6, המארחים ניסו לצאת להתקפה מהירה כאשר אור דסה קיבל כדור ברחבה, השחקן השאיר עומרי הרמתי שבעט החוצה. בחלוף 5 דקות, הירוקים הגיעו להזדמנות טובה כאשר הקפטן, נטע לביא הכניס כדור טוב למוחמד עוואד, החלוץ בעט כדור שטוח ששרק סמוך לקורת השער של סער אוחיון. לאחר מכן, חיפה השתלטה על מרכז המגרש תוך הפעלת לחץ מאסיבי בחצי המגרש של תל אביב. שחקני ההתקפה הירוקים הטרידו ללא הרף את שחקני ההגנה בצהבו שלא אחת נאלצו להרחיק את הכדור ללא כתובת. בדקה ה-24' בניגוד למתרחש במגרש, המקומיים עלו ליתרון לאחר כדור קרן שהרים עומרי הרמתי לראשו של הקפטן, דן גלזר שנגח לרשת הירוקה. לאחר כיבוש השער, הצהובים החלו לצופף את המשחק על מנת למנוע מחיפה להשיג את השוויון. בדקה ה-39', הבחורים של איתי מרדכי הצליחו להשוות! מוחמד עוואד, קיבל כדור טועה מרגל צהובה, החלוץ חדר לרחבה באין מפריע ומול סער אוחיון לא התבלבל וכבש את השער המיוחל! לאחר מכן, הקבוצה מהכרמל שבה להפעיל לחץ על ההגנה המקומית על מנת לנסות להפוך את התוצאה עוד לפני שריקת המחצית, אך לאחר דקה של תוספת זמן, השופט שרק והוריד את שחקני שתי הקבוצות אל חדרי ההלבשה כשלוח התוצאות הראה 1:1. 

המחצית השנייה נפתחה עם שליטה ירוקה ובדקה ה-50', חיפה הייתה קרובה למהפך, כשערן ביטון סחט מסער אוחיון הצלה שמנעה ממנו להעניק יתרון לאורחים. הירוקים המשיכו ללחוץ ודקותיים לאחר מכן, יונתן לוי, פרץ בצורה טובה לרחבה של המארחים שמיצדם ניסו להרחיק וכמעט כבשו לשערם, אך בסופו של דבר הכדור התגלגל ויצא לקרן. דקה לאחר מכן, שוב בדומה למחצית הראשונה, ללא קשר למתרחש במגרש, מכבי תל אביב הצליחה להשיג יתרון נוסף כשגבי קניקובסקי בעט מקו ה-16 והכניע את רועי פוקס. 3 דקות לאחר מכן, הירוקים חזרו למשחק בשנית! הלחץ בחצי המגרש של המקומים הניב פרי, לאחר חטיפה נוספת שבעקבותיה ים כהן הכניס כדור לערן ביטון שהקפיץ מעל סער אוחיון שיצא לקראתו והכדור עשה את דרכו לרשת לא לפני שרגל מקומית בנסיון הרחקה דחקה פנימה! בדקה ה-63, איתי מרדכי ביצע חילוף שהראה את כוונותיה של חיפה, המאמן, הוציא קשר והכניס את החלוץ, גל קתבי במטרה להשיג הכרעה. מיד עם כניסתו למשחק, גל קתבי פרץ לרחבה ובעט כדור שפספס במעט את המסגרת. בדקה ה-77', המהפך הירוק הושלם! שיתוף פעולה מוצלח בין החלוצים, גל קתבי העביר כדור למוחמד עוואד שמול השוער, גלגל לרשת וקבע צמד שערים לחלוץ ויתרון ראשון במשחק לקבוצה בירוק! עד לסיום, מכבי "שמואל" חיפה יכלה להגדיל את התוצאה אבל יכולת טובה של השוער המקומי מנעה זאת. לאחר 4 דקות של תוספת זמן, השופט שרק לסיום וקבע ניצחון חוץ יוקרתי לחניכיו של איתי מרדכי! 

המאמן הירוק, התראיין בסיום והתייחס למשחק: "חמישה שערים, היה משחק טוב מצד שתי הקבוצות, שמח שאנחנו בצד המנצח. אני מקווה שהקהל נהנה וזה הכי חשוב". על העובדה ששחקניו חזרו פעמיים מפיגור: "אופי זה מרכיב חשוב בכדורגל, החוזק המנטאלי מאוד חשוב ואנחנו עובדים על זה באימונים". על כוונותיה של חיפה: "אנחנו מכוונים תמיד גבוה, אנו מכבי חיפה. כרגע זה שלב מאוד מוקדם ואני שמח שאנחנו במקום הראשון, אבל לפנינו עוד דרך ארוכה".

הרכב מכבי "שמואל" חיפה: רועי פוקס, יונתן לוי, פיטר אליאס, עופרי ארד, שי בן-דוד, ים כהן, נטע לביא (ק), מוחמד אבו-פאני, ערן ביטון, עמית זנטי ומוחמד עוואד. כן שותפו: איתן וולבלום, גל קתבי, יהב גורפינקל, מיכאל בן ברוך ו-וואליד דרוויש.


הרכב מכבי תל אביב "שחר":
סער אוחיון, עמית רוזנבוים, עידן יוגב, בר גלילי, מקסים גרצ'קין, דן גלזר (ק), גבי קניקובסקי, תומר אלטמן, אור דסה, עמית שפירא ועומרי הרמתי. כן שותפו: עוויסאת מוחמד, שי גולן, דג'ורוביץ' לזר, דור גלילי.