נוער - ליגת העל: מכבי פ"ת ניצחה את מכבי חיפה בחוץ עם תשעה שחקנים

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה
על ידי: חיפה1
פורסם ב: 01/11/2015 11:58:41

מאת: יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

חניכיו של איתי מרדכי, הגיעו למשחק לאחר הניצחון המרשים בשבוע שעבר על מכבי תל אביב "שחר". הירוקים הצעירים גילו יכולת טובה ורוח לחימה כאשר הצילחו לשוב פעמיים מפיגור ולהפוך את התוצאה לקראת סיום המשחק. הקבוצה מהכרמל רצתה להמשיך את המומנטום החיובי מהמחזור האחרון ואף מפתיחת העונה הכוללת ארבעה נצחונות רצופים. מכבי "שמואל" חיפה אירחה  את מכבי פתח תקווה למשחק במסגרת המחזור השישי של ליגת טוטו לנוער, אך המשחק אינו התקיים באצטדיון הביתי של הירוקים - מתחם האימונים "קצף" עקב שיזרוע שנעשה במקום. בעקבות כך נאלצה הקבוצה לנדוד ולארח באצטדיון העירוני בנשר. מאמן הקבוצה, איתי מרדכי, ביצע שינוי אחד בהרכב מהניצחון בשבוע שעבר כשהעלה את איתן וולבלום ב-11 הפותחים.

רצו להמשיך את המומנטום החיובי. צילום: ג'ו הירש.

המחצית הראשונה נפתחה בשער מהיר של האורחים. דקה בתוך המשחק ולוח התוצאות כבר נכנס לפעולה, לאחר שכדור קרן של פתח תקווה מגיע לראשו של עידן ארדנני שנוגח לרשת וקובע כאמור 1:0 למלאבסים. פתח תקווה לא נרגעה ואף הייתה קרובה להכפיל את היתרון 4 דקות מאוחר יותר, ערבוביה ברחבה הירוקה הסתיימה בהרחקה מהקו של שי בן דוד. דקותיים לאחר מכן, הירוקים נכנסו למשחק, נטע לביא מצא בכדור מצויין את מוחמד עוואד שמסוף הרחבה בעט ליידים של השוער. בדקה ה-17', בשלב מוקדם של ההתמודדות, האורחים נותרו בעשרה שחקנים לאחר שדן פרידריך ראה את הכרטיס האדום בעקבות עבירה קשה על פיטר אליאס. בעקבות ההרחקה פתח תקווה החלה להסתגר ולצוף את מרכז המגרש במטרה למנוע מהירוקים למצוא את השוויון, האורחים הצליחו לעמוד במשימתם ורק בדקה ה-45', רגע לפני שריקת המחצית, חיפה הצליחה להגיעה להזדמנות לאחר כדור רוחב של יונתן לוי שהגיע לראשו של מוחמד עוואד, אך הנגיחה הולכת החוצה. 

הירוקים נקלעו לפיגור מוקדם. צילום: ג'ו הירש.

המחצית השנייה נפתחה עם לחץ מצד הירוקים שניסו להשיג את השוויון ובדקה ה-47', יצאו להתקפה שבמהלכה מוחמד עוואד קיבל כדור מצויין בתוך הרחבה אך הבעיטה שלו נהדפה ע"י השוער של הקבוצה האורחת. שש דקות מאוחר יותר, הלחץ הירוק נמשך, כדור רוחב של פיטר אליאס הגיע לקל קתבי שנגח מעל המשקוף. בהמשך, האורחים המשיכו למנוע מחיפה לרווח את המשחק ולהגיע להזדמנויות נוספות ורק בדקות הסיום הירוקים הצליחו להגיע לגל של התקפות. זה החל בדקה ה-86', כאשר ערבובה ברחבה של פתח תקווה הסתיימה בבעיטה של ליעד מרדכי ליד הקורה של יונתן רוטשילד. בדקה ה-93', מוחמד עוואד שוב קיבל כדור מצוין ברחבה אך הבעיטה שלו נהדפה ע"י רוטשילד הערני. בדקה ה-95', כדור עומק מצוין של ווליד דרוויש לגל קתבי הסתיים בהכשלה של יונתן רוטשילד על החלוץ, השוער של פתח תקווה ספג צהוב שני ואדום. עקב כך, האורחים נותרו בתשעה שחקנים. ערן ביטון לקח אחריות וניגש לבעוט את הפנדל, אבל הבעיטה של הקשר הלכה החוצה. בסיום, מכבי פתח תקווה משיגה ניצחון מפתיע ומכבי "שמואל" חיפה רושמת את הפסדה הראשון העונה. 

יונתן לוי, במרדף אחר הכדור והשוויון. צילום: ג'ו הירש.