מכבי חיפה: סיכום השבת בגזרת הנערים והילדים

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 03/11/2015 11:54:04

מאת: יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

עם ממוצע של ארבעה שערים למשחק הגיעה קבוצת מכבי "שמעון" חיפה (נערים א' מהשלוחה בנהלל) למשחק חוץ בצור-שלום וגם הפעם שמרה על הממוצע המדהים מתחילת העונה. חניכיו של אביב קנפו נקלעו לפיגור בדקה ה-14, הצליחו להשוות (38) על ידי מלך שערי הקבוצה גיל חדד אבל המקומיים שוב נטלו את רסן ההובלה. רק שער של איאס מסאלחה בשלהי המשחק (75) שלח את הקבוצה לפחות עם נקודה לביתה.

גיבורות השבת הינן שתי קבוצות נערים ג' שניצחו ובגדול. מכבי "מקס" חיפה שלא כבשה בשבוע שעבר מול מכבי פתח תקווה, "התאימה" את עצמה למזג האוויר השוצף בשרון ומצדה הורידה מבול שערים על רשתה של מכבי הרצליה במגרשה 2:7. פתיחה סוערת במיוחד בהם כבשו איברהים ג'ואברה (6) ומור קקון (10) פעמיים לר ריפתה את ידי המארחים שהשיבו בשער מצמק (25). אלא שג'ואברה (33) סגר את המחצית בשער שני והשלים שלושער אחרי ההפסקה כדי לחסל את סיכויי הרצליה. זו צפתה בשברון לב כיצד קקון מוסיף שער (73) וחברו חנן ביטון (76) קובע 1:6. הרצליה התנחמה בשער שני, ביטון (79) הבקיע את השביעי ו"מקס" של גילי לבנדה חזרה לחייך.

הסינדרלה של ליגת המרכז היא ללא ספק קבוצתה של ענבל נמני-קנפו , מכבי חיפה גולדשנפלד שחתמה על ניצחון ליגה שלישי ברציפות. אמנם, האורחת הפועל רמת גן שלא ניצחה עדיין הגיעה עם תקוות להוציא משהו מנהלל לה הספיקה מחצית מצוינת אחת כדי להוביל 0:3 מרגלי עודאיי ביטרה (10), מוחמד גדיר (30) וג'יי לבנה (37). ארבעים הדקות הנוספות היו לפרוטוקול בלבד למרות שהרמת גנים הצליחו לכבוש שער כבוד. את הנקודות המלאות השאירו בעמק. נכון למחזור הרביעי המאמנת המנוסה מוליכה את חניכיה לדבוקת הצמרת הגבוהה, ללא הפסד.

יורדים לגביע. כאמור, כל ארבע הקבוצות בשלב הבא. מכבי "מיכאל" חיפה (ילדים א') של המאמן יורם בסר יצאה לכפר יאסיף (מקום 6 במחוז הצפון) וחזרה עם חותמת "עולה שלב" אחרי ניצחון 0:3. אדר אזוראל (31), בן פרנקו (34) וסלימאן בריה (55) כבשו לחיפה.

מבחן קשה יותר ניצב בפני ילדי מכבי חיפה גולדשנפלד (מאמן: הראל סלע) שהרחיקו עד לקיבוץ גבעת חיים והתאמצו לנצח את מכבי ברקאי (מקום 11 במחוז שרון 2) 0:1 משער של רוי קטרי (דקה 48).

בילדים ב' ניצחון קליל למכבי "אפרים" חיפה אותה מאמן רפי כהן באצטדיון בנשר על עירוני נשר 0:7. המנוצחת מדורגת שביעית במחוז הצפון. מקום אחד לפניה מדורג מ.ס. כפר קמא שהגיעו למגרש בנהלל וראו את בעלי הבית (קבוצתו של ליעד לבנסולד) מנצחים 2:4 ועוברים לסבב ב'.