נוער - ליגת העל: מכבי חיפה רעננה מתמיד

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה
על ידי: חיפה1
פורסם ב: 22/11/2015 14:38:36

מאת: יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

החניכים של איתי מרדכי יצאו למפגש חוץ לא פשוט נגד השלישית בטבלה, הפועל רעננה. האדומים מהשרון פתחו טוב את העונה והתמקמו בצמרת הגבוה, הירוקים של איתי מרדכי חזרו לפסגת הליגה לאחר ניצחון 1:0 בראשון לציון בשבוע שעבר.

מכבי "שמואל" חיפה פתחה את המשחק בצורה מהוססת ולא הצליחה להיכנס לעניינים, המקומיים הצליחו להשתלט על מרכז המגרש אך לא להגיע למצבי הבקעה ממשים. בדקה ה-36' הגיע המפנה, התקפה טובה של הירוקים הסתיימה בכדור רוחב של עמית זנטי הפעלתן לראשו של מוחמד עוואד שהסיט למיכאל בן ברוך שמקרוב דחק פנימה וקבע 1:0 ירוק.

החניכים של מרדכי השתחררו והחלו לשחק טוב יותר ובאו על שכרם בדקה ה-43' כאשר פריצה מצוינת של קפטן הקבוצה, נטע לביא הסתיימה במסירה לאיתן וולבלום שהטעה את השומר שלו ומתוך הרחבה בעט כדור חכם ומדויק לפינה השמאלית שקבע 2:0 לזכות מכבי "שמואל" חיפה שנשמר עד המחצית.

המחצית שנייה נפתחה בשליטה של הפועל רעננה שניסתה לחזור למשחק, כבר בדקה ה-48' הגיע באקרי המקומי להדמנות קורצת אך החמיץ. בדקה ה-67' הלחץ המקומי הניב פרי כאשר מווחמד שכר צימק את התוצאה ל-2:1. המקומיים המשיכו ללחוץ ולחפש את שער השוויון והשאירה את העורף חשוף, ההתקפה הירוקה ניצלה זאת ובתוספת הזמן הבקיע גל קתבי את השלישי וקבע ניצחון 3:1 ו-3 נקודות נוספות לירוקים של מרדכי. 

מאמן הקבוצה, איתי מרדכי התייחס למשחק סיום: "יצאנו למשחק חוץ מהקשים בליגה נגד קבוצת צמרת איכותית. אני שמח שניצחנו, שלטנו במשחק ללא עוררין ושיפרנו את המשחק שלנו ביחס למשחק בשבוע שעבר. אנחנו עם הפנים קדימה למשחק הבא". 

מהלך המשחק:

דקה 12': מהלך קבוצתי מצוין של הירוקים מסתיים בכדור רוחב של מיכאל בן ברוך לעמית זנטי שבועט חזק מהאוויר אך אופיר טוויג הודף לקרן.

דקה 23': כדור עומק מצוין של ערן ביטון מוצא את עמית זנטי שבועט חזק מתוך הרחבה אך השוער המקומי הודף, מוחמד עוואד מנסה להגיע לכדור החוזר אך הגנת רעננה מונעת מהחלוץ הירוק לדחוק מקרוב.

דקה 30': כדור חופשי של הפועל רעננה יוצר ערבוביה ברחבה של רועי פוקס שבסיומה עופרי ארד מרחיק מקו השער.

דקה 32': מוחמד עוואד חוטף כדור במרכז המגרש, דוהר לכיוון הרחבה ומנסה את כוחו בבעיטה מ-16 מטרים שחומקת החוצה.

דקה 36': כדור רוחב של עמית זנטי מגיע לראשו של מוחמד עוואד שמסיט לכיוונו של מיכאל בן-ברוך שמתוך תיבת ה-5 כובש וקובע 0:1 לזכות הירוקים.

דקה 43': נטע לביא חוטף כדור במרכז המגרש, דוהר לכיוון הרחבה של הפועל רעננה ובכדור חכם מוצא את איתן וולבלום שמתוך הרחבה לא מתבלבל ובכדור חכם מכניע את אופיר טוויג המקומי וקובע 0:2.

דקה 45': הפועל רעננה מנסה לחזור למשחק עוד במחצית הראשונה, סנינאנג באקרי המקומי בועט טוב ממצב קורץ אך הצלה מצוינת של רועי פוקס שומרת על תוצאת המחצית.

מחצית שנייה:


דקה 48': שוב המקומיים לוחצים כדי לחזור למשחק, סנינאג באקרי מגיע מול רועי פוקס אך הבעיטה שלו חומקת החוצה.

דקה 67': התקפה מהירה של המקומיים מסתיימת ברגליו של מוחמד שכר שמתוך הרחבה מדייק ומצמק את התוצאה ל-1:2.

דקה 76': כדור קרן של ים כהן הגיע למומד עוואד שעבר את המגן שלו ובעט חזק אך השוער המקומי הדף לקרן. 

דקה 78': בעיטה טובה של נטע לביא נהדפת לקרן על ידי אופיר טוויג. 

דקה 80': מהלך מצוין של עמית זנטי באגף שמאל מסתיים בהרמה לראשו של מוחמד עוואד שמתיבת ה-5 נוגח מעל המשקוף. 

דקה 83': מוחמד אבו-פאני מנסה את כוחו בבעיטה מחוץ לרחבה אך הכדור שלו יוצא החוצה. 

דקה 93': התקפה מתפרצת של הירוקים תופסת את העורף של רעננה חשוף והמחליף, גל קתבי מנצל זאת וקובע 1:3.

 

הרכב: רועי פוקס, פיטר אליאס, עופרי ארד, שי בן-דוד, יונתן לוי, נטע לביא, איתן וולבלום, ערן ביטון, מיכאל בן-ברוך, עמית זנטי ו-מוחמד עוואד.

כן שותפו: מוחמד אבו-פאני, ים כהן, גל קתבי, יהב גורפינקל, ליעד מרדכי.