נוער: מכבי חיפה ניצחה את טוטנהאם וזכתה בטורניר IMG

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה
על ידי: חיפה1
פורסם ב: 21/12/2015 10:10:41

באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

מכבי "שמואל" חיפה רושמת זכייה מרשימה בטורניר ה-IMG בארה"ב לאחר ניצחון מרתק על טוטנהאם במשחק הגמר. בדרכה למשחק הגמר רשמה קבוצת הנוער 2 ניצחונות ותוצאת תיקו ששלחו את הירוקים להתמודדות המסקרנת נגד התרנגולים מלונדון.  המשחק המרתק שנערך במתחם אקדמיית IMG התקיים בקצב גבוה מאוד וחניכיו של מרדכי הוכיחו יכולת גבוה עם התוצאה ואופי רב שהצליחו לחזור מפיגור ובאמצעות משחק נחוש של כל הקבוצה הירוקה בראשותו של השוער, רועי פוקס שהיה מהבולטים במגרש, שמרו על התוצאה ששלחה את המשחק לדו-קרב פנדלים. 

גם בבעיטות ההכרעה הירוקים שמרו על קור רוח והצליחו להקיע את כל 6 הבעיטות, מן העבר השני האנגלים החמיצו את הבעיטה השישית כאשר רועי פוקס נאלץ להדוף 3 פעמים את אותה הבעיטה מכיוון שהשופט הורה לבצעה מספר פעמים. בסיומו של המשחק חגגו חניכיו של מרדכי עם הגביע בסיומו של טורניר בו לא הפסידו, ספגו 3 שערי שדה והבקיעו  14 שערים. 

משחק הגמר נפתח בצורה מצוינת עבור הירוקים ש-20 שניות מהפתיחה עלו ליתרון כאשר כדור רוחב של איימן כיאל מוצא את ליעד מרדכי שמקרוב דוחק פנימה וקובע 1:0. הפתיחה המסחררת של המשחק נמשכה ולא 2 דקות האנגלים חזרו למשחק לאחר כדור קרן מדויק שהסתיים בנגיחה לרשת של רועי פוקס. האנגלים שלטו בקצב המשחק ובדקה ה-31' באו על שכרם כאשר פריצה מאגף שמאל הסתיימה בהוצאת כדור לאחור, שחקן הקישור האנגלי ירה מסף הרחבה כדור חד לפינה וקבע את תוצאת המחצית, 1:2 ללבנים.

למחצית השנייה עלו חניכיו של מרדכי במטרה להשיג את השוויון. הירוקים תקפו אך לא הצליחו להכניע את הגנת התרנגולים. בדקה ה-65' הסכר נפרץ ומיכאל בן ברוך מצא את הרשת בבעיטה מדויקת מ-20 מטרים לפינה השמאלית של השער. השוויון של הירוקים נשמר עד לסיום המשחק וגם בהארכה ושלח את המשחק לדו-קרב פנדלים.

דו קרב הפנדלים היה מרתק כאשר שתי הקבוצות שמרו על בעיטות והצליחו להכניע את שוערי הקבוצה היריבה. לזכות הירוקים כבשו מהנקודה: מוחמד עוואד, עילאי טרוסט, שי בן-דוד, עופרי ארד, מיכאל בן-ברוך וגיא דהן. את הפנדל השישי של האנגלים הדף השוער, רועי פוקס, השופט הורה על בעיטה חוזרת שגם אותה הדף השוער המצטיין אך השופט מורה שוב לבצע את הבעיטה, בפעם השלישית הדף שוב רועי פוקס והשופט קיבל את העצירה והורה על ניצחון ירוק!

הרכב: רועי פוקס, פיטר אליאס, שי בן-דוד, עופרי ארד, רון אדרי, מיכאל בן-ברוך, ערן ביטון, סהר דבח, איימן כיאל, ליעד מרדכי ומוחמד עוואד.