מכבי חיפה: סיכם שבת בגזרת מח' הנוער, שני נבנחנים בקבוצת הנוער

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 26/01/2016 11:35:21

מאת: יצחק הברמן - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

בקבוצת הנוער של המועדון, שלא שיחקה בשבת האחרונה, נבחנים בימים אלה צמד שחקנים מניגריה - האחד קשר והשני חלוץ. במידה וירשימו ויעברו בהצלחה את הבדיקות הרפואיות, אחד מהם צפוי להשתלב בקבוצה.

בדרך כלל אנו נוהגים להתחיל לדווח לפי הסדר. מנערים א' ומטה. הפעם שינוי מתוכנן והזרקור מכוון לעבר קבוצת נערים ג' מכבי חיפה גולדשנפלד המשחקת במחוז המרכז הקשה. בשבוע שעבר הובסה קבוצתה של ענבל נמני-קנפו על ידי המוליכה מכבי תל אביב 5:2 ולרוע מזלה נקבע שהקבוצה מעמק יזרעאל תעשה פעם נוספת ברציפות את הדרך לכרך הגדול. הפעם, רחמנא ליצלן, כדי לפגוש את סגנית המוליכה הפועל תל אביב במגרשה בקריית וולפסון. כמו שהברק לא מכה פעמיים במקום אחד, כך שחקני חיפה/נהלל לא הגישו את הלחי השנייה ומול אחת ההתקפות הטובות בליגה שכבשה 48 שערים בעשרה משחקים, הצליחו לשמור על שער נקי ומנגד ל'עקוץ' את ההגנה המקומית. את תפקיד ה'דבור' נטל אייל פארס שבשבוע שעבר הבקיע את אחד משערי הכבוד והשבת שערו [35]הביא כבוד רב לקבוצתו. הניצחון הקפיץ את נמני-קנפו וחניכיה למקום הרביעי המכובד. מי היה נותן להם סיכוי כזה בתחילת העונה ?

עכשיו לסדר הנכון, ליתר דיוק מה שפחות נכון. בשעה ששחקני קבוצת נערים א' מכבי 'יואל' חיפה עסוקים בענייני נבחרת נערים א' מוקד העניינים הופנה בשכבת גיל זו לעבר נערי מכבי 'שמעון' חיפה ואלה אחרי תשעה משחקים ללא הפסד ליגה יצאו למפגש חוץ מול הפועל עכו והפסידו 4:3, בדיוק כמו תוצאת ההפסד האחרון מול הפועל עפולה במחזור השני. ההפסד הנחית את קבוצתו של אביב קנפו למקום השלישי והיא מפגרת כעת בחמש נקודות מהמוליכה הפועל חיפה [29 נקודות] והפועל כפר סבא [28]. נחמת ה'שמעונים', חסר להם משחק ואם ינצחו יחזרו לתמונת האליפות.

סגנית המוליכה בליגה הארצית הצפונית, מכבי 'יהויכים' חיפה [נערים ב'] חשבה כנראה על משחק ההשלמה המצפה לה ביום שלישי הקרוב מול הפועל עכו. למרות שהפגינה עליונות מוחלטת על מ.ס. פרדס חנה/כרכור [מקום 13] הסתפקה בניצחון ביתי מינימאלי 1:2 שלא ביטא את יחסי הכוחות. קבוצתו של אברהם אבוקרט לחצה ולחצה ולבסוף כבשה צמד מרגלי גיא דהן ושאדי מסארווה בשעה שהאורחים הצליחו ל'גנוב' שער ניחומין לקראת הסוף . אם החיפנים ינצחו את עכו, מצפה להם בונוס בדמות המקום הראשון.

חיים קשים עשתה גם קבוצת נערים ב' מכבי חיפה גולדשנפלד לסגנית הליגה הארצית הדרומית מ.ס.אשדוד. המאמן אריק מלכה הכין את קבוצתו כדי שתשאיר משהו בבית, האורחים כבשו שער בודד ואכזבו את המארחים מנהלל להם היה זה הפסד ראשון אחרי חמש שבתות בהן אגרו נקודות. המנוצחת נותרה במקום השמיני אולם הצפיפות במרחב בינה לבין ה'קו האדום' [מקום 14] גדולה והפער שלוש נקודות בלבד.

'מאבק ביצועי' התנהל בין חזאי מזג האוויר לשחקני מכבי 'מקס' חיפה [נערים ג']. בשעה שהראשונים הבטיחו ממטרים וסערות הקדימו שחקניו של גילי לבנדה והמטירו תשעה שערים ללא מענה על רשתה של הפועל רעננה. בכך הכינו ה'ירוקים' את המסלול למקרה וינצחו ביום שלישי במשחק השלמה את הפועל חיפה ויעלו לפסגה על חשבונה של מכבי תל אביב. בינתיים גם שיפרו את הפרש השערים, הפכו לקבוצה התוקפנית במחוז השרון [42 שערים לעומת 39 של תל אביב] ובשלושת המשחקים האחרונים כבשו 15 שערים תוך שמירה על רשת נקייה. רועי מרדכי כבש 5 שערים [פעם שנייה העונה, בפעם הקודמת זה קרב בגביע מול הפועל יוקנעם] והצטרפו אליו איברהים ג'ואברה, יוסי בעדש, מוחמד אבו-פאני ואוריאל אלביליה.

גם שליטה מוחלטת במשך כל המשחק מסתיימת לפעמים בשער בודד. קבוצתו של יורם בסר, מאמן מכבי 'מיכאל' חיפה [ילדים א'] נקלעה למצוקה כאשר כבר בדקה ה-11 הורחק אחד משחקניה הבולטים, סוף פודגוראנו בצהוב שני. היריבה, מ.ס.נשר כבר ראתה בעיני רוחה כיצד היא מקזזת ממאזן הנקודות החיפני אולם סגני המוליכה המשיכו לשלוט במשחק, לכבוש על ידי בן פרנקו ולסגור 6 משחקי ליגה רצופים עם מכסימום הנקודות, עם 22 שערי זכות ורשת רגועה. הפער בינה למכבי נתניה נותר חמש נקודות, השינוי מתבטא בהגנה שספגה הכי פחות בליגה [4].

אופטימיות שררה גם בקבוצת ילדים א' מכבי חיפה גולדשנפלד [מקום שביעי] שארחה בנהלל את הפועל ירושלים [10]. בסיום אכזבה לקבוצתו של הראל סלע- הפסד 1:0 משער יחיד שהאורחים הבקיעו בדקה ה-12.

מכבי 'אפרים' חיפה [ילדים ב'] אותה מאמן רפי כהן כבשה זה השבוע השני ברציפות חמישה שערים, והפעם הסופגת הייתה הפועל מעגן מיכאל 1:5. בסימן חמש גם המשחק של ילדי מכבי חיפה גולדשנפלד אלא שחניכיו של ליעד לבנסולד נוצחו בביתם 5:2 בידי הפועל תל אביב העדיפה.

ניצחונות כפולים לקבוצות ילדים ג'. קבוצתו של משה שושן, מכבי 'עודד' חיפה הרחיקה להרצלייה וזכתה בניצחון שמיני רצוף 2:13 ואת כמות השערים הזאת החדירה מכבי חיפה גולדשנפלד לא הרחק משם, ביישוב בת חפר בו ניצחה קבוצתו של לירן אהרן את מכבי עמק חפר הביתית 10:13.


גם בטרום א' שמחה כפולה. מכבי 'ישעיהו' חיפה ממשיכה לדהור ולהכפיל תוצאותיה. לפני שבוע ניצחה 1:11 והפעם נותרה עם שער כבוד לחובתה ו-22 שערים לזכותה. אחרי 11 משחקים מלאי ניצחונות ממתינה לה בשבת הבאה הסגנית הפועל רעננה שתנסה לבלום את מנוסתה מהליגה של הקבוצה אותה מאמן בני הרשקוביץ.

ניצחון שביעי לקבוצתו של שמעון הרוש. מכבי חיפה גולדשנפלד ניצחה בהרצלייה את מכבי המקומית 4:11 והרגילה אותנו שזאת כבר לא הפתעה. לא תמיד הרגלים נשמעים כדבר רע.