נוער - ליגת האלופות: הפסד אכזרי למכבי חיפה מול בורוסיה דורטמונד

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה
על ידי: חיפה1
פורסם ב: 08/02/2017 17:08:27

באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה


חניכיו של איתי מרדכי, הגיעו הערב לסמי עופר וקיוו להמשיך את המסע ההיסטורי במסגרת ליגת האלופות לנוער, כאשר המשוכה הייתה מהמתאגרות ביותר, קבוצת הנוער של בורוסיה דוטמונד. גם הקהל הירוק הגיע בהמוניו כאשר 10,124, צופים נכחו באצטדיון והעניקו אווירה מדהימה. נתון מדהים ללא ספק, ועל פי אנשי אופ"א מדובר באחד מהמשחקים הנצפים ביותר במשחקי נוער במסגרות אירופאיות.

משחק היסטורי של הירוקים בליגת האלופות לנוער. (האתר הרשמי, ראובן כהן)


מהלך המשחק:

הירוקים נכנסו טוב למשחק וכבר בדקה ה-8', עמית זנטי, ניסה בבעיטה מחוץ לרחבה שהלכה מעט גבוה. דקה לאחר מכן, גיא דהן קיבל כדור טוב בתוך הרחבה אבל ההגנה של דורטמונד הצליחה להרחיק את הסכנה. בדקה ה-12', חיפה הייתה קרובה מאוד לעלות ליתרון, ים כהן מצא עצמו לבד מול השוער, אבל הקשר ניצה להקפיץ ובנסן הצליח להדוף את הכדור. דקה 23', הזדמנות נוספת של זנטי. החלוץ הצעיר, השתלט על כדור בחצי המגרש של היריבה, התקדם מעט ומקצה הרחבה בעט כדור שטוח שלא מצא את המסגרת. האורחים הצליחו להגיע למצב הראשון בדקה ה-29', כאשר אמנידו ניסה בבעיטה חזקה מטווח של כ-20' מטרים ומצא את רועי פוקס מוכן. 

בדקה ה-48', בעיטה חופשית של לארסן הלכה מעל לשער של פוקס. בדקה ה-60', דורטמונד הצליחה לעלות ליתרון לאחר שיולין שוורמן שלח כדור חזק מקצה הרחבה שנעצרה ברשת של פוקס. שתי דקות מאוחר יותר, איתי מרדכי ביצע את החילוף הראשון כאשר הוציא את גיא דהן והכניס את איאס עראף. בדקה ה-65', ואיאס כמעט קנה את עולמו, הקשר שרק נכנס קיבל כדור ומטווח של כ-17 מטרים, שלח כדור שטוח שאילץ את בנסן למתוח את איבריו ולהדוף לקרן. דקה לאחר מכן, יונתן לוי היה קרוב גם כן כאשר נגח מתוך הרחבה כדור שנהדף שוב ע"י בנסן. בדקה ה-79', הירוקים ערכו חילוף נוסף כשעמית זנטי פינה את מקומו לטובת גל קתבי. בדקה ה-86', המאמן הירוק, הכניס את ליעד מורדכי במקומו של ים כהן. עד לסיום, התוצאה נשמרה והירוקים אמנם נפרדו מהמפעל אבל בהחלט יכולים להתנחם בכך שהציגו משחק טוב ורק יכולת טובה של שוער הקבוצה האורחת מנע מהמשחק להסתיים בתוצאה אחרת. 

הרכבים:

מכבי "שמואל" חיפה: רועי פוקס, עופרי ארד, יונתן לוי, אדם אבו ג'אנב, יהב גורפינקל, איתן וולבלום, מוחמד אבו פאני, ים כהן, גיא דהן, עמית זנטי ומוחמד עוואד.

כן שותפו: איאס עראף, גל קתבי, ליעד מורדכי. 

בורוסיה דורטמונד: אייקה בנסן, יוליאן שוורמן, אמוס פיפר, לוקה קיליאן, דומיניק וונר, דזניס בורניץ', טים סצ'למן, ג'אנו בקסמן, ברון לארסן, יואל אילמה ואטיאן אמנידו.

כן שותפו: אלכסנדר לאוקארט, גבריאל קיירמטנג.

ים כהן, היה קרוב לעלות את הירוקים ליתרון (האתר הרשמי)

 

 

מכבי "שמואל" חיפה סיימה היום את דרכה בליגת האלופות לנוער לאחר שהפסידה 1:0 לבורוסיה דורטמונד, למרות שהציגה יכולת נהדרת ושלטה ברוב דקות המשחק. מאמנם של הירוקים, איתי מרדכי, התראיין בתום המשחק והתייחס למפגש עם הקבוצה הגרמנית:
 "הגענו עם הרבה חששות וציפיות למשחק. שאלנו את עצמנו האם אנחנו יכולים להיות  שם, איפה שנמצאות הקבוצות הגדולות כמו דורטמונד ובאיירן מינכן. כשאני יוצא מהמשחק, מצד אחד אני מאוכזב מאוד בגלל התוצאה כי אני חושב שהגיע לנו יותר. מצד שני אני יוצא מאוד גאה כי אני מבין שאנחנו נמצאים שם, ובגדול. השחקנים שלנו נמצאים בטופ של אירופה, אני לא מתבייש להגיד את זה כי הוכחנו את זה גם היום וגם נגד דינמו מוסקבה. הייתה חוויה ואנחנו צריכים למנף את זה לעתיד".המאמן גם פירגן לשחקנים:
 "אני אוהב את הילדים האלה כאילו הם הילדים שלי. אנחנו כבר  הרבה זמן ביחד. ועם כל האכזבה האישית שלי מהתוצאה, חשוב לי לעודד אותם ולהרים אותם וכל אחד קיבל ממני את החיבוק והאהבה שמגיעה לו. ברגעים כאלה אנחנו ביחד ואין מה לעשות. הם צריכים להבין שמצד אחד מגיע להם להיות מאוכזבים, אבל מצד שני גם מגיע להם להיות מאוד גאים בעצמם". 

על הקהל הוסיף מרדכי: "זה תמיד מדהים לשחק בסמי עופר. הייתה חוויה לשחק היום מול 10,000 צופים תומכים". לגבי האפשרות להשתלב שוב בליגת האלופות לנוער בעונה הבאה, אמר המאמן:
 "אם ניקח  אליפות בליגה, מיד נשתלב במסלול של האלופות ואני מקווה שגם בשנה הבאה נעשה את אותה הדרך לפחות".


אחריו, עלה להתראיין קפטן הקבוצה, איתן וולבלום והתייחס למשחק: "אני חושב שהיה לנו  משחק טוב והגענו להרבה מצבים. לקחנו מאבקים פיזיים ושיחקנו חזק. אבל שוב, מי שלא כובש מקבל בסוף. היה קצב גבוה מאוד לאורך כל המשחק. במחצית השניה אולי קצת נפלנו בקצב, אבל אין מה לעשות. אנחנו מתאוששים ומרימים את הראש".

הקפטן הוסיף: "ליגת האלופות לנוער הייתה במה טובה בשבילנו כדי לתת אינדיקציה לגבי  המשחקים והשחקנים באירופה, הפיזיות, הטכניקה וקצב המשחק. אני חושב שוהכחנו שאנחנו שם, אנחנו בטופ. ושרק נמשיך ככה".