נוער - לאומית צפון: משחק עונה ללא הכרעה, אך עם הרבה צבע ביציעים

מתוך: הבלוג של xxx
על ידי: roman
פורסם ב: 05/03/2017 10:04:00

מאת: אבי דולמן - באדיבות אתר מח' הנוער הפועל פ"ת


משחק העונה של נוער נחום סטלמך הצדיק את עצמו היום, עם אווירה נהדרת שנתן הקהל הכחול, מתח, משחק גברי וקשוח, שערים יפים ודרמה לקראת סיום שנתנה תחושה  של פספוס. תחושה חמצמצה נתנה ההערכות של המשטרה וכוחות האבטחה למשחק נוער(!) שאליו באים ליהנות. משהו איבד את הפרופורציות וחבל שגורמים זרים להפועל עזרו ליצור היסטריה ולחץ מיותרים סביב המשחק.אוהדי הפועל הגיעו מוכנים (צילום: אבי דולמן)

כאמור, קהל מרגש של למעלה מ-600 צופים, עם בלונים, קונפטי, עידוד מסיבי והרבה כחול על הפנים, דחף את החניכים של אורן קריספין למין ההתחלה. הפועל, למרות שלא הייתה במיטבה היום, שלטה בשדה ברב דקות המשחק כשהרצליה התבצרה בהגנה ושלחה מדי פעם את החלוצים להתקפות מתפרצות, כשבאחת מהן נכבש השער שלה. המשחק, כיאה לחשיבותו, היה מותח ועצבני, קשוח וגברי, אבל בסה"כ בהחלט הוגן וספורטיבי.

הפועל פ"ת פתחה היטב, שלטה במשחק, אולם הרצליה בהתקפה הראשונה השלה ואחת הבודדות במשחק הייתה דווקא זו שעלתה ליתרון. בדקה השישית בעט  חלוץ הרצליה מזווית חדה כדור שעבר את דן חממה. טל קדרון חילץ אולם הקוון סימן שהכדור עבר במלוא היקפו את קו השער. 0:1 להרצליה. לאחר כיבוש השער נעלמה הפועל פ"ת שנראתה כאילו נכנסה להלם ובדקות אלה המשחק התנהל ברובו במרכז המגרש כשהרצליה מסתגרת בבונקר ומעיפה את הכדורים. החל מהדקה ה-30 התעשתה הפועל וחזרה לתקוף במשנה מרץ, אולם מטווח של בעיטות ונגיחות ממצבים מצוינים הוחטאו או נעצרו בצורה מדהימה ע"י שוער הרצליה שקבוצתו חייבת לו תודה על שלא ירדה מובסת היום.הצלות מדהימות של שוער הרצליה (צילום: אבי דולמן)

המחצית השנייה הייתה דומה לראשונה, כשהפועל תוקפת והרצליה מתבצרת בשליש המגרש שלה. כל זאת עד הדקה ה-75; איתי לוי המחליף פרץ נהדר מצד שמאל, העביר כדור רוחב מצוין שעליו הסתער וואהיב חביבאללה הטוב שבעט בין רגליו של שוער הרצליה פנימה. 1:1.

הפועל המשיכה לשלוט ללא עוררין כשהרצליה בקושי עומדת בפרץ וההזדמנות הטובה ביותר הגיעה בדקה ה-87; מוחמד קדורה המחליף נשלח לבדו אל תוך הרחבה, נדחף ע"י מגן צהוב והשופט ג'אברין פסק מיד על בעיטת 11 מטר לטובת הפועל. בהעדרו של הבועט הקבוע אבי קטן שיצא אך דקה לפני כן, ניגש הקפטן שובל כובני לבצע את הבעיטה אך בעט גבוה מעל השער, בעיטה שקבעה 1:1 בסיום המשחק.

 

 

בסיום אמר לנו מאמן הפועל, אורן קריספין: "אני יוצא ברגשות מעורבים מהמשחק הזה. היינו טובים בהרבה מהרצליה, שלטנו והחמצנו הזדמנות להגדיל את הפער מהרצליה לשמונה נקודות. ראינו היום שהרצליה בהחלט קבוצה ראויה, מאומנת היטב, משחקת מאד טקטי והקשתה עלינו את החיים". "לא היינו במיטבנו היום", הודה קריספין; "וחלק מהשחקנים לא גילו את יכולתם הרגילה, אבל למרות זאת היינו טובים בהרבה וכעת פנינו  למשחק החשוב בגביע מול הפועל באר-שבע בשבוע הבא. אני רוצה להודות לקהל המדהים שהגיע היום ואני קורא לו לבוא גם בשבוע הבא לעזור לנו לשמור על הגביע".


הפועל פ"ת עלתה בהרכב: דן חממה (ש'), עומר מזרחי, טל קדרון, ספיר יתח, רם לוי, נדב ראובני; אור שטיין, שובל כובני (ק'), אבי קטן. וואהיב חביבאללה, משה דבורה. כן שותפו: מתן גושה, מוחמד קדורה, עדן בוקובזה, איתי לוי.

השלישית בטבלה הפועל כפ"ס הביסה 0:9 במגרשה את מכבי עין מאהל. הקבוצה המפוררת מהגליל נטשה את המגרש בדקה ה-65, זאת לאחר שבשבוע שעבר לא הופיעה למשחקה הביתי ועתידה לוט בערפל. אחי נצרת הרביעית גברה 2:4 על מ.ס. ג'וליס.

בעקבות תוצאות היום, שומרת הפועל על יתרון החמש נקודות שלה בפסגה, כשכפ"ס ואחי נצרת סוגרות על מכבי הרצליה. בשבוע הבא יתקיים סיבוב גביע המדינה. הפועל תארח בשלב שמינית הגמר את הפועל באר-שבע.