נוער - ליגת העל: הפועל פ"ת בעוד צעד לאליפות וליגת העל

מתוך: הבלוג של xxx
על ידי: roman
פורסם ב: 19/03/2017 09:15:21

מאת: אבי דולמן - באדיבות אתר מח' הנוער הפועל פ"ת


נוער נחום סטלמך
 יצאה היום למשחק חוץ שהוגדר על ידי מאמן הקבוצה אורן קריספין כ"מוקש", אך התגברה עליו בהצלחה, ניצחה 0:3  וממשיך בדרכו הבטוחה לעבר היעד של החזרה לליגת העל.
עפולה עשתה חיים קשים מאוד להפועל פ"ת בשני המשחקים הקודמים העונה במסגרת הליגה והגביע, משחקים אותם הפועל ניצחה בקושי רב. המשחק הקודם בעפולה נוהל ע"י שופט ביתי מובהק ואילו הפעם, בעקבות דרישה של הפועל, שפט את המשחק בהצלחה ובדיוק שופט בוגרים מליגה א'.

 

 

המחצית הראשונה הייתה פיזית וקשוחה. למרות ששלטה לחלוטין במגרש, לא הגיעה הפועל למצבים רבים מדי וגם השער היחיד שנכבש במחצית הראשונה היה ממצב נייח; בדקה ה-24 הגביה משה דבורה כדור קרן מצוין, אליו היתמר ספיר יתח שנגח כדור נפלא לרשת וקבע 0:1 להפועל פ"ת, תוצאת המחצית.נגיחה נהדרת של ספיר יתח פיצחה את שער עפולה (צילום: אבי דולמן)


במחצית השנייה הגבירה הפועל את הקצב והבקעת שערים נוספים הפך לעניין של זמן כשהתקדמה יותר ויותר לעבר שער עפולה. השער השני הגיע בדקה ה-59; איתי לוי חדר מצוין במרכז המגרש, החליק כדור ליקיר נתן שהמשיך שמאלה לעבר תופיק דבאדשה שהניף רגל ושחרר כדור אדיר לעבר הרשת הגבוהה. שער בכורה למגן הצעיר  בהופעת הבכורה שלו בהרכב. בדקה ה-85 זכתה הפועל בבעיטת עונשין, מרחק כ-20 מטר משער עפולה. בעיטת פצצה של משה דבורה נהדפה בקושי ע"י שוער עפולה שלא הצליח לעצור את בעיטת ההמשך של בלם הפועל רם לוי שקבע 0:3,  תוצאת המשחק.

 

 

הפועל פ"ת עלתה בהרכב: דן חממה (ש'), תופיק דבאדשה, ספיר יתח, טל קדרון, עומר מזרחי; יקיר נתן, איתי לוי, אור שטיין; וואהיב חביבאללה, משה דבורה. כן שותפו: שובל כובני, עפרי משטא, מוחמד קדורה, מתן גושה ואבי קטן.גם יתר קבוצות הצמרת ניצחו היום: הפועל כפ"ס גברה 1:4 בחוץ על מ.ס. נשר, מכבי אחי נצרת הביסה 1:5 את הפועל חדרה ואילו מכבי הרצליה גברה בביתה 0:2 על בני באקה.
בעקבות תוצאות היום, נשמר הסטטוס קוו בצמרת, כשהפועל שומרת על יתרון 5 הנקודות ויחס השערים העדיף בהרבה על יריבותיה.בשבוע הבא אמורה הייתה הפועל לארח את מכבי עין מאהל, אך ככל הנראה תזכה לשבת חופשית בשל העובדה שגם היום לא הופיעה הקבוצה מהגליל התחתון למשחקה והיות וזו הפעם השלישית, תהפוך עובדת פירוקה של עין מאהל לרשמית וסופית.אם כך יהיה הדבר, לא תהיה לעובדה זו שום השפעה על מאבקי הצמרת. היות והקבוצה תתפרק בסיבוב השני, על פי התקנון יוכרו תוצאותיה מהסיבוב הראשון אך לא אילו מהסיבוב השני.