הפועל פ"ת: פרדי דוד מונה למנהל המקצועי של מחלקת הנוער

מתוך: הבלוג של xxx
על ידי: roman
פורסם ב: 27/05/2017 17:50:55

מאת: אבי דולמן - באדבות אתר מח' הנוער הפועל פ"ת


פרדי דוד
, מאמנה לשעבר של בוגרי הפועל, חוזר למועדון וימלא את תפקיד המנהל המקצועי של מח' הנוער.  לאחר מינויו של אורן קריספין למאמן בוגרי הפועל ושל אלון מאיה לעוזרו, נמשכת המגמה של איוש המערך המקצועי באנשי הפועל כשלאחד מהתפקידים הקריטיים במועדון מונה מאמן בוגרים בכיר ומנוסה, יוצא הפועל.  


דוד, 52, מהמאמנים המנוסים בארץ,  גדל ושיחק במחלקת הנוער של הפועל אך פרש ממשחק בגיל צעיר והחל לאמן קבוצות צעירות במחלקה. בעונת 1999/00 הוביל את קבוצת הנוער לתואר אליפות המדינה השלישית בתולדותיה, לאחר קרב מותח עם מכבי חיפה. האליפות האחרונה של נוער נחום סטלמך עד כה. פרדי דוד ואורן קריספין (משמאל בתמונה) בימי אליפות הנוער

לאחר מכן עבר פרדי דוד לאימון בוגרים בקריירה שבמסגרתה אימן את הפועל, מכבי הרצליה, בני סכנין, מכבי פתח-תקוה, הפועל רמת-גן, הפועל תל-אביב והפועל קטמון. סוגר מעגל. פרדי דוד (צילומים: אורן אהרוני,עדי אבישי)


פרדי יחליף את דורון רז ששימש כמנהל המקצועי של המחלקה בשתי העונות האחרונות, במסגרתן הגיעה המחלקה להישגים ותארים בקבוצות הנוער והנערים. דורון רז עוזב את התפקיד לאחר שנתיים (צילום: אבי דולמן)


המאמן הוותיק קיבל פניות לאיוש משרת מאמן הבוגרים ממספר מועדונים בכירים בארץ, בהם הפועל ת"א, אך העדיף לחזור הביתה ולקבל על עצמו את התפקיד בהפועל. 


פרדי דוד יכנס מיד לעבודה כשאתגרים רבים לפניו: לתקוע יתד עם קבוצת הנוער בליגת העל, להעלות לליגת העל את קבוצת נערים א', לתגבר ולטייב את מערך האימון, הבניה הגופנית, הניהול והסקאוטינג ובעיקר לגדל ולטפח כשרונות צעירים לקבוצה הבוגרת.  


בזמן הקרוב יאייש דוד את משרות המאמנים במחלקה ובראשם, כאמור, ימנה מאמנים לקבוצות הנוער ונערים א'. 


בהודעה לאוהדים מסר פרדי דוד: ""כחולים יקרים! אני שמח לחזור למקורות שהצמיחו ונתנו לי קריירת אימון רצופת חוויות מדהימות. נעניתי לקריאתם של דורון וברוך לחזור הביתה. ניצב בפני אתגר ענק להחזיר את ימי התהילה שהיו בעבר למועדון ואין ספק שהצעד הראשון אמור להתחיל בלב המועדון קרי המחלקה הצעירה. אין לי ספק שייקח לנו מספר שנים לחזון הזה, אך אני סמוך ובטוח שבעזרת הידע והניסיון שרכשתי עם השנים ובעזרתם המון אנשים טובים ונחושים מסביב נצליח להגשים את המשימה. ב 1/6/17 החל עידן חדש במחלקת הנוער שלנו שהייתה שם דבר בכדורגל הישראלי! בהצלחה לכולנו."


דורון גלנט
 מסר כי הוא "רואה בחזרתו של פרדי סגירת מעגל וגם תחילתה של דרך מקצועית וניהולית מצוינת  במחלקה."

ברוך סער, המנהל הספורטיבי של המועדון: "החתמתו של פרדי דוד כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער הינו ההישג הגדול ביותר לו אני שותף מאז הגעתי למועדון. אני משוכנע כי פרדי הוא האדם המתאים ביותר להחזיר את מחלקת הנוער לדרך המלך ולמקומה הטבעי כאחת ממחלקות הנוער המובילות במדינה. השילוב בין איש מקצוע איכותי ואדם בעל זיקה למועדון הינו השילוב לו ייחלנו ובא לידי ביטוי גם בהחתמתם של אורן קריספין ואלון מאיה. הצבתי לעצמי מטרה אישית מעבר לפן המקצועי - לגרום לקהל האוהדים האדיר של המועדון להזדהות עם בעלי התפקידים המובילים ואני סבור כי מינויו של פרדי אשר אימן הן במועדון והן ברמות הגבוהות ביותר בכדורגל ישראלי ילמד על שינוי גישה בהתנהלות של המועדון ועל המטרות הגבוהות אשר אנו מציבים לעצמנו. אני רוצה לברך את דורון גלנט על החתמתו של פרדי דוד, אשר הייתה משימה לא פשוטה ומאתגרת."