נוער - ליגת העל: סוף פודגוראנו בדרך לקביעות במכבי חיפה

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה
על ידי: חיפה1
פורסם ב: 27/10/2017 09:25:52

באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה


מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער, שמוליק חנין, פנה השבוע להתאחדות לכדורגל בבקשה לרשום את סוף פודגוראנו בן ה-15 (שנתון 2002) לקבוצת הנוער. הבקשה באה לאור הצטיינותו ויכולתו המרשימה בקבוצת נערים א' (בגיל הוא אמור להשתייך לנערים ב'), בה כבש העונה שבעה שערים בארבע משחקים. בקבוצת הנוער של המועדון הוחלט לשלבו בקבוצה כבר במשחק ליגת האלופות לנוער האחרון מול ברודראץ, כששילובו במשחק התאפשר לאור התקנות של אופ"א אשר מאפשרות שילוב שחקני שנתון 2002. תקנות ההתאחדות לכדורגל, לעומת זאת, מאפשרות שילוב שכזה רק לאחר בקשה מיוחדת כמו זו של סוף.
יכולתו המרשימה וחוסנו הפיזי (1.87 מ') הם ששכנעו את מנהלי קבוצת הנוער ואת שמוליק חנין בפרט, להגיש את הבקשה לרישומו בקבוצת הנוער. חנין אמר לאתר הרשמי: "לאור הבגרות הפיזית שלו והיכולת בנערים א', אנחנו מאמינים שאפשר לתת לו להתנסות בקבוצת הנוער בצורה הדרגתית. סוף הראה שהוא יכול להתמודד בצורה טובה עם שחקנים שגדולים ממנו ב-3-4 שנים".


סוף פודגוראנו. צילום: האתר הרשמי (ג'ו הירש).
 

הכישרון הצעיר עבר למחלקת הילדים של מכבי חיפה מהפועל חדרה כשהיה בן 11 בלבד. סוף שהראה את כישרונו בחדרה כבר מגיל צעיר, אותר על ידי מאמן קבוצת ילדים ג' בזמנו, שהתעקש להביאו לקבוצה. מאמציו נשאו פרי ולאחר דיונים עם אביו דני (שחקן עבר בהפועל חדרה), סוף החל ללבוש ירוק בעונת 2013/14 בהיותו בן 11 בלבד. מתחילת דרכו במכבי ניתן היה לראות את כישרונו האדיר, מה שהוביל אותו כבר בשנתו הראשונה לשחק עם שנתון גיל מעליו (2001) וכך המשיך לאורך השנים לשחק בשכבות הגיל שמעליו.