משתמש:
סיסמא:
קצת על הכותב
xxx
תאריך לידה
04/05/1980
קבוצה
מרכז קהילתי גולן קצרין
תפקיד
בלם אחורי
+ לפרופיל המלא

הפועל פ"ת: החינוך קודם לכל - הלכה למעשה

מתוך: הבלוג של וולה
על ידי: roman
פורסם ב: 02/03/2017 11:30:02

מאת: אבי דולמן - באדיבות אתר מח' הנוער הפועל פ"ת


אין זה חדש שמסגרת ספורטיבית מהווה כלי חשוב ביותר בהתפתחותם החברית של ילדים ונערים. השתתפות פעילה בקבוצה מעניקה משמעת, השגיות, כישורי עבודת צוות, התמודדות עם לחצים, ניהול כעסים ותסכולים ודחיית סיפוקים. 


המדרגה הבאה היא לשלב את ההשתתפות במסגרת הקבוצה עם המעגל המקביל - בבית, בסביבת המגורים ובבית הספר; ילד שנכשל בבית הספר לא יוכל להפיק את התועלת המרבית מקבוצת הספורט שלו. 


במחלקת הנוער של הפועל פתח-תקוה מבינים זאת היטב ועושים את כל המאמצים כדי לשלב את הסביבה הספורטיבית התחרותית עם הסביבה החינוכית והחברתית של הילדים מחוץ למגרש. התמקדות בהישגים בלבד ולחץ ספורטיבי כבד תביא אולי להישגים ספורטיביים כאלה או אחרים בטווח הקצר אולם תזיק להתפתחותו המקצועית והחברתית של הילד והנערערכיות והצלחה בלימודים תביא הישגים. קבוצת הנוער זוכת גביע המדינה בשנה שעברה (צילום: אבי דולמן)


יו"ר מחלקת הנוער איציק כהן: "אנחנו מאמינים שהשקעה בלימודים, עזרה במטלות הבית, התנהגות נאותה וכיבוד הזולת, קבלת האחר והשונה הם ערכים חשובים יותר מכדורגל ואך ורק בעזרתם ניתן להפוך לשחקנים טובים יותר וחשוב מכך - לאנשים ואזרחים טובים יותר". "אנחנו מאמינים" מדגיש כהן, "שכל ילד שמשחק אצלנו הוא גם שגריר של המועדון ועל כן צריך לייצג אותנו בכבוד". 


התנהגות נאותה וערכים. איציק כהן, יו"ר מח' הנוער (צילום: אבי דולמן)


מעבר לעובדה שהמערכת המקצועית מכירה היטב כל ילד מעצם היותו חלק מהמועדון, פותחה מערכת מעקב רישומית שאוספת את הנתונים מבית הספר ומהבית. 


מנהלי הקבוצות מוודאים שבעבור כל ילד ימולאו שני דו"חות; אחד מטעם המורה/ים בבית הספר ואחד ע"י ההורים לגבי ההתנהגות בבית. מעבר לכך מביאים הילדים לעיון העתק של תעודת ביה"ס. הנתונים מאפשרים למערכת המקצועית לנטר, כאמור, שינויים בהתנהגות ולטפל בה בהתאם. דו"חות המעקב


הטיפול כולל התערבות של גורמים מתוך המערכת המקצועית והחוג הכחול שמשלים את הטיפול - מאמן,  מנהל ועד יו"ר המחלקה והבעלים; עירוב גורמים חיצוניים כגון פסיכולוג ספורט, טיפולים נקודתיים, שיחות עם ההורים והמחנכים, עזרה בשיעורי בית, הסעות, תמיכה כלכלית וכד'.   תגובות אחרונות


החברים של roman
לרשימת החברים המלאה
הודעות אחרונות בפורום
כניסה לפורום


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל