משתמש:
סיסמא:
קצת על הכותב
גליל עולה
תאריך לידה
01/01/2000
קבוצה
הפועל קרית שמונה
תפקיד
בלם אחורי
+ לפרופיל המלא

סיכום עונה במחלקות הנוער של עירוני קרית שמונה ומ.ס חצור הגלילית

מתוך: הבלוג של גליל עולה
על ידי: גליל עולה 2
פורסם ב: 24/06/2017 20:25:12

באדיבות אתר "גליל עולה"


כשבועיים וחצי לאחר סיומה המוצלח של העונה סיכום עונה בגזרת מחלקות הנוער באזור, עם דגש על מחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה. הכוללת בחירת שחקנים מצטיינים בקבוצות ובחירת מאמן מצטיין אזורי.
 
עונת הכדורגל מאחורינו, אחרי שנתנו זמן להירגע ממנה, הגיע הזמן לחזור למה שעבר על גזרת מחלקות הנוער שלנו עם סיכום עונה שיתמקד בקבוצות הנוער והנערים וקבוצות הילדים ממחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה. הייתה זו עונה מוצלחת באופן יחסי לרוב הקבוצות מהאזור. בכתבה זו הסתייענו באתר USCOUT– האתר היחיד בכדורגל הישראלי, המעניק דירוג לכדורגלנים מגילאי שנתון נערים ג' ועד הבוגרים.
 

לפני שנתחיל בחלק המרכזי של כתבת סיכום העונה – הכולל התמקדות במחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה, נתחיל עם סקירה של ליגות הנוער והנערים שבהן היו לנו נציגות.
 

נוער - צפון 1:


בליגה שמנתה 12 קבוצות, מ.ס חצור הגלילית סיימה עוד עונה שבה בשליש האחרון של העונה נשרה מהמאבק על האליפות והעפלת ליגה, והיא סיימה את העונה במקום הרביעי בטבלה, עם 49 נקודות מ--72 אפשריות, 82 הבקעות (מאזן רביעי בליגה) ו-48 ספיגות (מאזן חמישי בליגה). הקשר מאי מלול סיים את הפרק שלו בקבוצת הנוער כמלך שערי הליגה עם 35 שערים וזוכה לתואר השחקן המצטיין של העונה.


ממב"ע הגולן והגליל הייתה לאורך רוב שלבי העונה בחלק העליון של מרכז הטבלה, חבל מאוד שאקורד הסיום  של העונה היה אי התייצבות לשני משחקי חוץ וספיגת הפסדים טכניים וקנסות כספיים. הקבוצה סיימה את העונה במקום השביעי, עם 30 נקודות, 47 שערי זכות ו-53 שערי חובה. מלך השערים והשחקן המצטיין הוא רשיד עמראן עם 13 הבקעות.


הפועל מרום הגליל השתרכה בתחתית הטבלה ברוב שלבי העונה, שאותה היא סיימה במקום התשיעי ועם 23 נקודות, 47 הבקעות ו-63 ספיגות. השחקן המצטיין של הקבוצה הוא אושר שמקה – מלך השערים עם 18 הבקעות. בני טובא א-זנגריה סיימה עונה מאכזבת במקום הלפני אחרון בטבלה, זאת אחרי שבעונה שעברה התברגה בחלק העליון של הטבלה. הקבוצה צברה 16 נקודות, כבשה 38 שערים וספגה 85 שערים. החלוץ חאלד הייב הוא מלך השערים והשחקן המצטיין עם 14 הבקעות. 
עונה שמסתיימת עם טעם קל של החמצה. שחקני ההתקפה של קבוצת הנוער של מ.ס חצור הגלילית.
עונה שמסתיימת עם טעם קל של החמצה. שחקני ההתקפה של קבוצת הנוער של מ.ס חצור הגלילית.
 


נערים א' – צפון: בליגה שמנתה 13 קבוצות סיימה ממב"ע הגולן והגליל במקום השביעי, עם 35 נקודות ויחס שערים שעומד על 64 הבקעות ו-599 ספיגות. הקבוצה הייתה במחצית הראשונה של העונה חלק מחבורת הצמרת, אך איבדה גובה בסיבוב השני של העונה. מלך השערים והשחקן המצטיין הוא רביע עבדלולי – שכבש 34 שערים במדי הקבוצה וכבש עוד 8 שערים במדי קבוצת הנוער. בני טובא א-זנגריה סיימה עונה מאכזבת במקום הלפני אחרון בטבלה, עם צבירה של 9 נקודות בלבד, 36 הבקעות ו-125 ספיגות.
 

נערים ב' – צפון: בליגה שמנתה 13 קבוצות סיימה ממב"ע הגולן והגליל במקום השישי, בעונה שבה לכל אורכה הייתה באזור מרכז הטבלה. הקבוצה הבקיעה 79 שערים וספגה 844. גם כאן מלך השערים הוא השחקן המצטיין, קוראים לו אציל אבו סלאח שכבש 43 שערי ליגה.
 

נערים ג': במחוז הצפון שמנה 13 קבוצות היו לנו שתי נציגות שסיימו במרכז הטבלה: מ.ס חצור הגלילית – שאת שורותיה עזבו שלושה שחקני מפתח לטובת קרית שמונה, סיימה במקום ה-6 בטבלה עם צבירה של  26 נקודות והבקעת 43 שערים וספיגה של 63. מלך השערים והשחקן המצטיין הוא דקל דהן – שכבש 7 שערים.מ.ק קצרין – שאיבדה באמצע העונה את הסקורר שלה מארק סמיליאנסקי – שעבר לעירוני קרית שמונה, סיימה את העונה במקום ה-7 עם צבירה של 37 שערים וספיגה של 811 שערים. אליעד אלון סיים כמלך שערים וכשחקן המצטיין עם 7 שערים. במחוז צפון 1 ממב"ע הגולן והגליל עשתה עונה מצוינת, סיימה במקום השלישי בטבלה עם צבירה של 58 נקודות מ-84 אפשריות ועם 107 הבקעות ו-699 ספיגות. מלך השערים והשחקן המצטיין הוא אדהם אבו סלאח – שכבש 27 שערים במדי הקבוצה ועוד 3 בקבוצת נערים ב'. 
איבדו גובה במחצית השניה של העונה. קבוצת נערים א' של ממב"ע הגולן והגליל.
איבדו גובה במחצית השניה של העונה. קבוצת נערים א' של ממב"ע הגולן והגליל.
 


 
 ממשיכים עם מחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה, שגם העונה לשמור על מעמדה בליגות הבכירות של שנתוני הנוער, נערים א', נערים ב' וילדים א'. הרבה מילות ביקורת נוקבות נכתבו לאורך השנים על תפקוד המחלקה, הפעם לצד ביקורת אנחנו מוצאים לנכון לפרגן על שינוים מרעננים ומבורכים שקרו במחלקה ובהם: פעילויות למען הקהילה שערכו קבוצות המחלקה, בשונה מעונות קודמות – הפעם לא רק קבוצות הנוער ונערים א' זכו לעבודה עם מאמני כושר ושוערים, העונה גם קבוצות נערים ב', נערים ג' וילדים א' זכו לעבוד עם מאמן הכושר מרסלו בנדרסקי ומאמן השוערים ג'ניה דונייב – שניהם נחשבים לאנשי מקצוע מובילים בקנה מידה ארצי. בחודשים האחרונים הסתייעו קבוצות הנוער, הנערים וילדים א' ביכולותיו של המאמן המנטלי יוהאן מזרחי, שהוסיף המון לשחקנים כבודדים ולקבוצות. אין ספק שמגיעה מילה טובה לראשי המחלקה על השינוים שחלו בחודשים האחרונים. עם זאת, כדי לעלות מדרגה ולהפוך למחלקה שמצליחה לייצר שחקנים יותר איכותיים וקבוצות יותר מצליחות, חשוב שבמחלקת הנוער ימונה מנהל מקצועי שיהיה נוכח באימוני כל הקבוצות ובכמות גדולה של משחקי קבוצות המחלקה, כמו גם עוזרי מאמנים ומאמני תפקידים. במציאות הנוכחית, עם מעט אנשי מקצוע וניהול בראש המערכת, המחלקה עושה מעל ומעבר, אך בהחלט הגיע הזמן לקחת את זה כמה צעדים קדימה. 
אלופים בטבלה וגם בניקיון. כדורגלני קבוצת נערים ג' והמאמן חנן תורג'מן.
אלופים בטבלה וגם בניקיון. כדורגלני קבוצת נערים ג' והמאמן חנן תורג'מן.
 

 
קבוצת הנוער סיימה את העונה במקום הרביעי בטבלה, עם מעט יותר מ-50 אחוזי הצלחה – 49 נקודות מ--90 אפשריות. התקפת הקבוצה כבשה 49 שערים (המאזן השלישי בטיבו בליגה יחד עם מכבי ת"א) וספגה  28 שערים (המאזן השני בטיבו בליגה יחד עם מכבי ת"א). הקבוצה גם העונה הודחה בשלב מוקדם ממשחקי גביע המדינה, עם הפסד 1:0 ביתי להפועל ראשון לציון. בשליש הראשון של העונה אימן את הקבוצה בני בן זקן – טרם הקפצתו לקבוצת הבוגרים, לאחר מכן מונה לתפקיד המאמן אלון זיו – שהגיע מצוות האימון של קבוצת הבוגרים של הפועל רעננה ונראה שהתחבר בצורה טובה למערכת, לשחקנים ולאנשי הצוות במועדון ובמחלקה. השחקנים שזוכים למדדים הגבוהים ביותר הם הבלם חריג הגיל עידן נחמיאס ומלך השערים רותם חטואל – שסיים עונה עם 18 הבקעות. מקרב שחקנים שעלו מקבוצת נערים א' ראויים לציון הבלם אורי דהן והחלוץ סאומר אבו ג'בל – שלא הרבה לשחק עקב חזרתו מפציעה ואלרגיה נדירה לזמן ממושך על הדשא, אך למרות זאת סיים עונה עם 5 הבקעות. אלון זיו צפוי להמשיך בקבוצה בעונה הבאה, וזה בהחלט יהיה בריא מאוד למערכת, אחרי שבשנים האחרונות ברוב הזמן התקשורת בין מאמני הנוער למאמני הבוגרים לא הייתה במיטבה. אלון זיו עבד עם חיים סילבס ויניב לביא בהפועל רעננה, מכיר אותם שנים רבות, אין ספק שזה יוכל להיות מצוין לטובת שחקני קבוצת הנוער.
 

קבוצת נערים א' חתומה על הקאמבק המרשים של העונה. הקבוצה החלה את העונה תחת פיקודו של המאמן אלי בטאן – אך כמו שקרה בעונות הקודמות, גם הפעם מצבה העגום של קבוצת נערים א' הביא לחילופי מאמנים באמצע העונה. אלי בטאן הורד לקבוצת נערים ב' ואילן עזריה הוקפץ מקבוצת נערים ב' לקבוצת נערים א'. הקבוצה חוותה בשליש השני של העונה זעזוע גדול, כשמתחילת השליש לא הצליחה ב-11 משחקים ברצף לכבוש שער זכות. אם לא די בכך, ספגה הקבוצה הדחה ממשחקי גביע המדינה ע"י הפועל חיפה – ששיחקה בליגה הארצית. עבודה מאומצת של אילן עזריה וסיוע של המאמן המנטלי יוהאן מזרחי הצליחה להוציא את הקבוצה לדרך חדשה, סדרה של 5 ניצחונות בשישה משחקים, סייע לקבוצה לעלות מעל הקו האדום של הטבלה, את ההישארות בליגת העל הבטיחה הקבוצה מחזור אחד לפני תום העונה, שאותה סיימה הקבוצה עם 34 נקודות מ-90 אפשריות, במשחקיה הובקעה כמות השערים הנמוכה בליגה – הקבוצה כבשה 26 שערים בלבד וספגה 31 בלבד (מאזן ספיגות שמתאים לקבוצת צמרת). למדדים הגבוהים ביותר זוכים הבלם איתי בן שבת ושחקני ההתקפה הקשר השמאלי יניב עמאר – שהגיע ממ.ס ג'וליס מהליגה הארצית ולו מניות רבות בשיפור הגדול של הקבוצה ושחקן הכנף גיא בן לולו – שהגיע בקיץ שעבר מהפועל עכו וסיים עונה כמלך שערי הקבוצה עם 7 הבקעות. 
הישארות הירואית בליגה. כדורגלני קבוצת נערים א' והמאמן אילן עזריה חוגגים.
הישארות הירואית בליגה. כדורגלני קבוצת נערים א' והמאמן אילן עזריה חוגגים.
 

 
קבוצת נערים ב' שיחקה בפעם הראשונה בליגה בכירה, אם כי המחוז הצפוני של הליגה הארצית אינו איכותי כמו מקבילו הדרומי. הקבוצה שיחקה לצידן של קבוצות ממועדונים מובילים דוגמת מכבי חיפה, מכבי נתניה, בית"ר טוברוק והפועל רעננה (האלופה). הקבוצה הייתה בשני השליש הראשונים של העונה חלק מחבורת הצמרת הגבוהה, בשליש האחרון כשהעניקה סיוע לקבוצת נערים א' בדמות שחקני ההתקפה המוכשרים שלה – רון פרץ ועבדאללה חליחל, איבדה הקבוצה גובה. הקבוצה סיימה את העונה במקום השישי, עם מאזן של כמעט 50 אחוזי הצלחה – צבירה של 47 נקודות. הקבוצה הבקיעה 55 שערים וספגה 44. שני שחקני ההתקפה המרכזיים של הקבוצה, החלוצים עבדאללה חליחל (22 שערים) ורון פרץ (19) הם השחקנים המצטיינים של הקבוצה, שכן הם חתומים על חלק ניכר מהשערים שכבשה הקבוצה. בחלק ההגנתי זוכה למדד גבוה הבלם אדיר רווח.

 
קבוצת נערים ג', שהודרכה ע"י חנן תורג'מן, זכתה באליפות מחוז המפרץ. מבלי להמעיט בגודל ההישג, חשוב לשים לו פרופורציות: עונה קודם לכן שיחקה הקבוצה במחוז השרון של שנתון ילדים א', לצד קבוצות מהשורה הראשונה במדינה דוגמת מכבי חיפה, מכבי ת"א, מכבי פ"ת ומכבי נתניה. העונה שיחקה הקבוצה בליגה ברמת איכות נמוכה יותר באופן משמעותי ולמרות זאת את הזכייה באליפות היא הבטיחה במחזור האחרון בלבד, עם ניצחון טכני על איחוד אעבלין שלא התייצבה למשחק. הקבוצה של חנן תורג'מן הצליחה בשליש האחרון של העונה לברוח מחבורת הצמרת הדבוקה שכללה את מכבי אחי נצרת, מ.ס קרית טבעון והפועל מטה אשר, אך איבוד נקודות במחזורי הסיום צמצם את הפערים והביא לזכייה דרמטית משהו באליפות. השחקן המצטיין של הקבוצה הוא החלוץ מארק סמליאנסקי, שהצטרף לקבוצה לקראת סימה של המחצית הראשונה של העונה, ובפרק הזמן שעד לסיומה כבש 24 שערים – שעזרו לקבוצה לקבע את מעמדה בצמרת אחרי פתיחת עונה חסרת יציבות. שחקן נוסף שראוי למחמאות על הבקעות שערים ובישולים הוא הקשר רועי בן דוד – שמסיים עונה כמלך שערים עם 25 הבקעות. למעשה, מ-101 השערים שכבשה הקבוצה (לא כולל הניצחון הטכני על אעבלין) חתומים על כמעט מחצית מהשערים הצמד בן דוד וסמליאנסקי. בחלק ההגנתי ספגה הקבוצה 31 שערים ב-27 משחקים (המאזן השני בטיבו בליגה). השחקן שזכה למדד הגבוה ביותר בחלק ההגנתי הוא הבלם אור חסין. בעונה הבאה תשובץ הקבוצה במחוז הצפוני של הליגה הארצית, שהולכת לעונת מעבר לקראת יצירת ליגה בכירה אחת בשנתון נערים ב' בדומה לשנתוני נערים א' והנוער. הקבוצה תשובץ באותה ליגה עם קבוצות ממחלקות הנוער של הפועל רעננה, מכבי חיפה, מכבי נתניה ובית"ר טוברוק ותצטרך לסיים עונה בשמינייה הראשונה, כדי שלמועדון תהיה נציגות בעונה שלאחר מכן בליגת העל של השנתון. בהחלט אתגר גדול.
 

קבוצת ילדים א' חוותה עונה ראשונה בליגת השרון – אחת משתי הליגות הבכירות של השנתון. הקבוצה של אבי נגאוקר שיחקה לצידן של עוד 15קבוצות, רובן הגדול עם רזומה של שלוש עונות בליגות הבכירות, ועם זאת הצליחה לסיים עונה במקום טוב באמצע, עם ניצחונות על קבוצות מהמועדונים המובילים בארץ – ניצחונות ביתיים על הפועל ת"א ומכבי חיפה וניצחון חוץ על מכבי ת"א – שבקרית שמונה חוללה מהפך בדקות האחרונות וניצחה 1:2. הקבוצה איבדה במהלך העונה את שחקן ההתקפה המרכזי שלה, עידו אלמישלי – שעבר לשורות קבוצת ילדים ב' של מכבי חיפה, בה השתלב בצורה מצוינת. בחלק ההתקפי של הקבוצה בלטו גם העונה החלוצים שחף ספיר – מלך השערים עם 8 הבקעות ורועי מרדכי – שכבש 7 שערים. בחלק ההגנתי ראויים למחמאות צמד הבלמים נועם אזולאי ואופרי נוגרקר, שתרמו את שלהם גם בהבקעות שערים.  
יופי של עונה בליגה בכירה. קבוצת ילדים א'.
יופי של עונה בליגה בכירה. קבוצת ילדים א'.

  תגובות אחרונות


החברים של גליל עולה 2
הודעות אחרונות בפורום
כניסה לפורום


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל