משתמש:
סיסמא:
קצת על הכותב
מכבי חיפה נערים א
תאריך לידה
01/01/1999
קבוצה
מכבי חיפה יואל
תפקיד
בלם אחורי
+ לפרופיל המלא

מכבי חיפה וכדורגלני העבר שלה נפרדים מאגדת הכדורגל, ג'וני הרדי ז"ל

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה נערים א
על ידי: חיפה2
פורסם ב: 07/11/2017 13:36:50

מועדון כדורגל מכבי חיפה מרכין ראש על לכתו של שחקן ומאמן העבר האגדי, ג'וני הרדי והוא בן 83.
נשיא המועדון, יעקב שחר, אמר הערב: "מאוד מצער לשמוע את הידיעה על מותו של ג'וני. אנחנו לא נשכח אף פעם את ג'וני השחקן, את ג'וני המאמן ואת ג'וני שתרם כל כך הרבה למועדון כדורגל מכבי חיפה. כולנו מצטערים על לכתו, המועדון מרכין ראשו בערב זה ואנו מוסרים את תנחומינו למשפחה".
הרדי הגיע למכבי חיפה בשנת 1948, בגיל 14. הוא שיחק בשורות קבוצת הנוער מכבי "שלמה" עד גיל 16 ומשם קפץ לקבוצה הראשונה. הוא ערך 193 הופעות ליגה ועוד 28 משחקים בגביע וכבש בסך הכל במדי מכבי חיפה 91 שערים. הוא שיחק בהמשך בבית"ר ובמכבי זיכרון יעקב ובגיל 34 תלה את נעליו. עבר לשדה האימון ובמסגרת זו אימן את קבוצת הנוער של מכבי חיפה. אחר כך מונה למנהל הקבוצה. ב-1971 הגיע למשרת המאמן בקבוצה הבוגרת ואימן אותה במספר קדנציות. הרדי היה למאמן שהעלה את מכבי חיפה ליגה ב-1981 וכיהן כמאמן הקבוצה הבוגרת במעמד חצי הגמר הבלתי נשכח בשנת 1983 (4:4 נגד מכבי ת"א).
לאחר מכן, החליט להתמסר כולו לטיפוח שחקני הנוער. ג'וני תמיד האמין שההישגים יגיעו בזכות אלה שיצמחו מתוך המועדון ואמונתו קיבלה משנה תוקף עם בניית דורות של שחקני בית שזכה עם קבוצות הבוגרים באליפויות. עבור ג`וני היו אלה תקופות נפלאות שהחזירו אותו 30 שנים לאחור כשחיפה הפכה לאטרקציה בליגה. באותן שנים בהן זכו בוגרי חיפה באליפות, זכו גם שחקני הנוער באליפות הארצית ומאמנם היה הרדי. אחד מרגעי השיא של ג`וני הרדי היה בעונת 1988/89 כששימש כמאמן לצדו של אמציה לבקוביץ. מכבי חיפה זכתה באליפות השלישית והרדי היה שותף בכיר.


עשרות שחקנים מדי שנה, ומאות שחקנים במהלך הקריירה, בהם גדולי השחקנים בהיסטוריה של ישראל. כל אלו היו חלק מהקריירה הכל כך עשירה של ג'וני הרדי במכבי חיפה. השחקן והמאמן, אשר ליווה את מכבי חיפה במשך עשרות שנים, הלך אתמול לעולמו והשאיר אחריו משפחה עצובה ואת השחקנים עם הזיכרונות ובעיקר עם הכרת תודה.

אריק בנדו, אמר לאתר הרשמי: "איש כדורגל בכל רמ״ח איבריו. אדם מיוחד, צנוע וטוב. היה לי ולאבי הכבוד לשחק תחתיו. ג'וני אימן אותי בקבוצת הנוער ובעונה זו עליתי לקבוצה הבוגרת. למדתי ממנו המון גם בפן המקצועי ויותר מכך בפן האנושי. יהי זכרו ברוך".

אברהם אבוקרט: "ג'וני הוא המאמן שגידל אותי ואת כל שחקני האליפות הראשונה. הוא זה שבנה את השלד של הקבוצה שהחלה את מסורת האליפויות. הוא המאמן שהאמין בשחקנים הצעירים, פיתח אותם ונתן להם את ההזדמנות. האמונה שלו בשחקנים הצעירים שגדלו בבית, היתה חשובה ונתנה לנו את הביטחון. ג'וני הרדי היה איש אבהי מאוד, עוזר, מקשיב ומפתח. אני זוכר איך הוא ונעמי אישתו, שתיבדל לחיים ארוכים, אירחו אותנו אצלם בבית כמעט כל יום שישי. עצוב מאוד, אנחנו נפרדים היום מאגדה".

יניב קטן: "את ג'וני הכרתי בגיל מאוד צעיר, בתור ילד שגדל במכבי, ג'וני הרדי היה דמות להערצה מבחינתי. התמזל מזלי להתאמן תחתיו אימונים אישיים. הוא ליווה אותי אישית, תמיד קידם, תמיד עזר והדריך ודיבר על התשוקה לכדורגל. להסתובב כילד ונער במחלקת הנוער, כשג'וני הרדי נמצא בה כל הזמן, זו פשוט זכות גדולה ואני עצוב מאוד ביום הזה".


ניר דוידוביץ': "הבנאדם שהוא היה זה היה לפני הכל. הצניעות שלו, החינוך שהוא הקפיד עליו והעביר לנו, והדבר הכי בולט מבחינה מקצועית זו הרמה. כשהוא היה נותן דוגמה למשהו, זה היה הכי מקצועי, הכי נכון ולמדת בדיוק איך לעשות את התרגיל שהוא רצה שתעשה. זה היה ג'וני. הפשטות שבו. וזה מה שעשה אותו למה שהוא. עצוב מאוד, משתתף בצער המשפחה, שאני מכיר באופן אישי, את אשתו נעמי ואת הילדים. אין ספק שג'וני חרוט באותיות של זהב בהיסטוריה של המועדון".

איתן אהרוני: "מעבר להיותו מאמן גדול, ג׳וני הרדי היה איש מקצוע בכיר ביותר, ברמות הגבוהות ביותר. ג׳וני היה אדם טוב, אדם מחבק, מחנך, היתה חשובה לו הצלחת השחקנים שעברו תחת הדרכתו והיה לו חשוב שיצאו שחקנים מחונכים. לשמחתי הרבה, אני עברתי דרך ארוכה אצלו ממחלקת הנוער ועד הקבוצה הבוגרת. מעבר לכך גם שיחקתי תחתיו בנבחרת מכבי ישראל. בגדול, אחד המאמנים הטובים, המקצועיים, האנשים הטובים והאיכותיים שזכיתי להתאמן אצלם".


איתי מרדכי: "אדם שהיה עם נוכחות מדהימה. תמיד ידע לכבד, להעריך וגם לחנך. זאת הסיבה שג'וני תמיד קיבל כבוד והערכה בכל מקום. אותי הוא אימן במשך ארבע שנים מגיל 15-19. מעבר לזה שהוא היה אדם שליווה אותי במשך כל שנות הבגרות שלי, הוא גם ידע להיות איש מקצועי, שידע לשפר את השחקנים בפן המקצועי. זה אחד האנשים שעיצבו את פניה של מכבי חיפה והתוו את דרכו של המועדון. הערכים של מצוינות וצניעות שעליהם שם דגש, קיימים עד היום במועדון".

ג'וני הרדי היה לדמות המשמעותית ביותר בהיסטוריה של מחלקות הנוער של המועדון והוא המשיך את השליחות שלו עד אשר חלה.

על מועד הלוויתו של ג'וני הרדי תודיע המשפחה בהמשך.

יהי זכרו ברוך


  תגובות אחרונות


החברים של חיפה2
לרשימת החברים המלאה
הודעות אחרונות בפורום
כניסה לפורום


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל