משתמש:
סיסמא:
קצת על הכותב
xxx
תאריך לידה
04/05/1980
קבוצה
מרכז קהילתי גולן קצרין
תפקיד
בלם אחורי
+ לפרופיל המלא

הפועל פ"ת ערכה כנס להורי כדורגלני המחלקה

מתוך: הבלוג של וולה
על ידי: roman
פורסם ב: 08/12/2017 14:47:30

מאת: אבי דולמן - באדיבות אתר מח' הנוער הפועל פ"ת


כנס הורים מהנה ומאלף נערך הערב בהשתתפותם של הורים רבים לשחקנים במח' הנוער, ראשי המחלקה ומרצים אורחים. הכנס הוא רק חלק מתכנית הפיתוח המנטלית של מח' הנוער, תכנית שמטרתה לפתח את הכישורים המנטליים ולהעניק לשחקנים הצעירים כלים לחיים - באמצעות המשחק בקבוצת כדורגל - ולהורים את הידע והכלים לתמוך בהם. 


מנהלה המקצועי של המחלקה, פרדי דוד, פתח את הכנס והציג את התמונה הכוללת של תכנית הפיתוח. דוד עדכן את ההורים במספר נושאים נוספים, כגון הרחבת ושיפור חדר הכושר ע"ש שלומי וורצל, נושאי משמעת, אימונים מיוחדים וכד'. 


המרצה הראשון בכנס היה השופט הבינ"ל רועי ריינשרייבר. בדבריו כיוון ריינשרייבר אל הקשר בין התנהגות ההורים בזמן המשחק, ביקורת על שופטים וההשלכה של הדברים על השחקנים הצעירים. ריינשרייבר שילב בהרצאתו סרטונים של פיפ"א עם דוגמאות וערך הקבלות לקהל בארץ. "התוצאות אינן חשובות בגיל הצעיר", אמר ריינשרייבר, "חשובה הדרך החינוכית שאנו מכוונים אותם אליה וחלק מזה הוא היחס לשופטים בליגות הצעירות, שבהן משמשים לא מעט בני נוער כשופטים". 


השופט רועי ריינשרייבר (צילום: אבי דולמן)

לאלבום התמונות המלא מהכנס לחצו כאן


דוד נחום, הקאוצ'ר של מח' הנוער, החל לעבוד באינטנסיביות עם שתי קבוצות במחלקה - ילדים א' ונערים ג' וכן עם המאמנים וההורים. בדבריו היום תיאר נחום את הכלים המנטליים שיעזרו לשחקנים הצעירים בהתגברותם. "אתם צריכים להגיד כל יום תודה שהילד שלכם שייך למסגרת של קבוצת כדורגל" הסביר נחום; השייכות לקבוצה מעניקה כלים רבים של התמודדות שלהם כהכנה לחיים הבוגרים. "אני עובד בהרבה קבוצות ספורט", כך נחום, "לא ראיתי כזו מחויבות של המאמנים לערכים החינוכים כמו שאני רואה במחלקה ולראייה גם ההשקעה הכספית הגדולה שלה בתחום הקאוצ'ינג". 


קאוצ'ר המחלקה, דוד נחום (צילום: אבי דולמן)


"מאד נהניתי ולמדתי מהערב הזה", אמר אחד ההורים. "הכלים שהוסברו הערב היו מאד פרקטיים ואני בהחלט מבינה היום הרבה יותר על החשיבות של הקאוצ'ינג ומה הוא נותן לבניי" אמרה אם לשני שחקים במחלקה. 


ערב מהנה ומעשיר להורים (צילום: אבי דולמן)


מח' הנוער ממשיכה, כאמור, בתכנית העבודה שלה; תזונאית ספורט מהבכירות בארץ מכינה כעת תכנית עבודה לשחקני המחלקה. מאמנים בכירים בליגת העל, בהם שחקן העבר של הפועל פ"ת ומאמן הפועל ב"ש כיום, ברק בכר, יגיעו למחלקה להעביר אימוני דוגמה. 


  תגובות אחרונות


החברים של roman
לרשימת החברים המלאה
הודעות אחרונות בפורום
כניסה לפורום


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל