משתמש:
סיסמא:
קצת על הכותב
מכבי חיפה
תאריך לידה
01/01/1998
קבוצה
מכבי חיפה שמואל
תפקיד
בלם אחורי
+ לפרופיל המלא

מכבי חיפה נפרדת מכדורגלן העבר והמאמן האגדי אשר עלמני ז"ל - אחרי 68 שנים בשירות המועדון

מתוך: הבלוג של מכבי חיפה
על ידי: חיפה1
פורסם ב: 11/02/2018 15:13:06

באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה


מועדון כדורגל מכבי חיפה מרכין ראש עם לכתו של אחד מסמליו הגדולים של המועדון בכל הזמנים, אשר עלמני, ומשתתף בצער המשפחה. הוא נפטר הלילה בגיל 83.
עלמני מעולם לא עזב את מכבי חיפה, למעט עונה אחת. הוא נחשב לאחד מהשחקנים הבולטים שגדלו אי פעם במכבי חיפה. קשר נבון, ערמומי וזריז שהפיל בזה אחר זה את מגני הקבוצות נגדן שיחק. בגיל 12 הוא הצטרף למכבי חיפה תמורת זוג נעליים ובגיל 17, בשנת 1951, ערך את הופעת הבכורה שלו בבוגרים. ההיסטוריון של מכבי חיפה, יצחק הברמן כתב כי עלמני מחזיק בשיא מיוחד במינו. מעולם לא הורחק ולא הוזהר על ידי שופט כלשהו. בכל מהלך הקריירה הארוכה שלו ביצע ארבע עבירות (!). על הגינותו זכה ממועדון "רוטרי" בגביע ההגינות.

עלמני מקבל כבוד בגיל 80

הוא רשם 307 הופעות במדי מכבי חיפה בליגה ובגביע, בהן כבש 50 שערים. הוא היה שותף לזכייה ההיסטורית של הקבוצה הבוגרת בתואר כלשהו, עם זכייתה של מכבי בגביע המדינה ב-1962. לעלמני היו גם שלוש הופעות במדי נבחרת ישראל. כשפרש ב-1968 נטל לידיו את אימון קבוצת הילדים ומאז המשיך לעבוד במחלקת הנוער ורבים מכוכבי העתיד גדלו אצלו. גם על סף גיל גבורות עלמני המשיך לחפש כישרונות צעירים עבור מכבי חיפה אותה, כאמור, מעולם לא עזב, למעט עונה אחת.


נשיא המועדון, יעקב שחר, אמר הבוקר לאתר הרשמי: "אני זוכר את אשר כשחקן מכבי חיפה של הדור ההוא. שחקן שבלט ברוגע שלו ובג'נטלמניות שלו. לפני 25 שנה נכנסתי כבעלים, ואשר היה איתנו עד לאחרונה כמאמן במחלקת הילדים והנוער. תחת שרביטו יצאו לא מעט שחקנים שהצליחו במכבי חיפה ומעבר לים. אשר כונה 'הצעיר הניצחי', מאמן שגידל לא מעט שחקנים צעירים ומוכשרים שכולם יזכרו אותו ולטובה כל ימי חייהם. אנו נזכור את אשר השחקן, המאמן ובעיקר האדם. יהי זכרו ברוך!". לפני כשלוש שנים נערך לו טקס מיוחד באצטדיון סמי עופר לפני משחק הקבוצה, לכבוד יום הולדת 80. נשיא המועדון, יעקב שחר, העניק לו חולצה ממוסגרת עם המספר 80.
יהיה זכרו ברוך


עלמני והנשיא שחר עם הגיעו לגבורות
  

  תגובות אחרונות


החברים של חיפה1
לרשימת החברים המלאה
הודעות אחרונות בפורום
כניסה לפורום


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל