משתמש:
סיסמא:
קצת על הכותב
xxx
תאריך לידה
04/05/1980
קבוצה
מרכז קהילתי גולן קצרין
תפקיד
בלם אחורי
+ לפרופיל המלא

הפועל פ"ת: ראשי המחלקה ניסחו קוד אתי מחייב לשחקני המחלקה

מתוך: הבלוג של וולה
על ידי: roman
פורסם ב: 22/02/2018 21:02:17

מאת: אבי דולמן - באדיבות אתר מח' הנוער הפועל פ"ת


לאחר עבודה ארוכה ומאומצת, עודכן והופץ הקוד האתי של מח' הנוער. הקוד גובש בעבודת צוות של מנהלי המחלקה, מאמנים, מתנדבים והורים. הקוד האתי ישמש כמצפן החינוכי שלאורו תשאף המחלקה לגדל ילדים כשחקנים ובעיקר - כבני אדם טובים.


הפעילות המאומצת נמשכה שבועות רבים והקוד פותח בהדרגה ולבסוף - אחרי ארבע טיוטות אושר והופץ. בצוות הקוד האתי השתתפו אבי דולמן מהחוג הכחול אשר תיאם את התהליך, איז'ו ויינר, איציק כהן, יוגב איטח והמנהל המקצועי פרדי דוד. על העקרונות שהצוות הציע עברו גם מאמנים, שחקנים והורים שלקחו חלק בניסוח, בשינויים ובאישור הסופי. 


הקוד האתי יהווה את העקרונות שמנחים זה מכבר את מחלקת הנוער. לא תמיד אנו מצליחים ליישם אותם בשטח, אבל חיבורו מהווה עליית מדרגה בניסיון להפוך את הסביבה הספורטיבית לנעימה יותר, כזו שמכילה ערכים של כבוד, הגינות, יושר ויושרה, טוהר מידות וקבלת האחר. 


ניסוח הקוד והפצתו הם המשך של תהליך ארוך מאד שאנו נחושים ליישם, למרות הקשיים שחווה המועדון. הקוד מתמקד במשולש של השחקן - מאמן - הורה, שהם השותפים העיקריים במהלך. 


הקוד האתי הודפס על גבי עלון שהופץ במאות עותקים לכל שחקן, חבר צוות ומחלקה. לפני האימונים יעברו המאמנים והמנהלים על הקוד וירעננו אותו בפני השחקנים, שייקחו איתם את העלון וישתפו את תוכנו בפני ההורים. הקוד יתלה על גבי מסגרות גדולות ומובלטות באופן ברור בכל חדר הלבשה ומשרד במתחם המחלקה ומפורסם באופן קבוע באתר מח' הנוער


המהלך הוא מרכיב אחד מתוך סדרה שלמה של פעולות בתחום הקהילה, רווחה וחינוך שמקיימת המחלקה ומתנדביה.  


  תגובות אחרונות


החברים של roman
לרשימת החברים המלאה
הודעות אחרונות בפורום
כניסה לפורום


youth soccer drills  |    משחקי כדורגל